$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Ekonomik İstikrar Kalkanına destek!

Giresun TSO “Ticaret ve istihdam yara almayacaktır” dedi.

Ekonomik İstikrar Kalkanına destek!
  • 19.03.2020
  • 611 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin, ticaret ve istihdamın yara almadan devamını sağlayacağını belirtti.

Çakırmelikoğlu, koronavirüse karşı alınan önlemlerin ekonomik maliyetinin krize dönüşmemesi için devletin istişare ederek kısa sürede tedbir paketi açıklamasının stratejik bir hamle olduğunu ifade etti. Giresun iş dünyası adına teşekkür eden Çakırmelikoğlu, bu zorlu dönemin devletin desteğiyle atlatılacağına inandıklarını vurguladı.

Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Giresun’da faaliyet yürüten işletmelerin taleplerini ilgili kurum ve kuruluşlara ilettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbir paketi üretim, ticaret ve istihdamın yara almadan devamını sağlayacaktır. Birlik ve beraberlik içinde bu süreci de atlatacağımızdan kuşkumuz yok. Paketin uygulanma sürecinde sorumlu kurum ve kuruluşlarca hızlı ve esnek davranılması, uygulama talimatlarının net ve anlaşılır hazırlanarak yoruma açık bırakılmaması bu sürecin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ