$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Ekiz: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Türk Sağlık Sen Giresun şube başkanı İbrahim Ekiz, “Ülkemiz ve sendikal faaliyetler açısından zor bir süreçten geçiyoruz” dedi

Ekiz: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın
  • 19.12.2019
  • 236 kez okundu
Reklam

Yazılı bir açıklamada bulunan Ekiz, “Hem ekonomik olarak  hem de demokrasi için, hukukun üstünlüğü için mücadele veriyoruz. Bu bizim yükümlülüğümüzdür. Bizi diğer sendikalardan ayıran özelliklerimiz vardır. “ Bizim ilkemiz önce ülkemiz” diyoruz. “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” diyoruz. Biz her şartta sağlam bir şekilde ayakta duruyoruz. Çünkü bizim kendi nevi şahsına münhasır bir duruşumuz vardır. Bizim için devlet ebed müddettir. Şeyh Edebali’nin dediği gibi, insan yaşat ki devlet yaşasın diyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Sağlık-Sen olarak alanları boş bırakmayacaklarını belirten Ekiz, “Biz alanları boş bırakırsak , zemin kayar devlet zarar görür. Memurlar açısından yaşanan toplu sözleşme süreci ortadadır. Toplu sözleşme fiyaskoyla sonuçlanmış, kamu çalışanları toplu sözleşme sürecinde yetkili sendika tarafından temsil edilmemiştir. Kamu çalışanlarına düşen görev, tek çare yetkili sendikayı memurun yakasından düşürmektir” ifadelerine yer verdi.

Ekiz açıklamasında şunlara yer verdi; “Türk Sağlık- Sen olarak tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, memurlara iki dini bayramda, bayram ikramiyesi ödenmesi , yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların kadroya geçirilmesi, 3600 ek göstergenin tüm kamu çalışanlarına verilmesi, bütün ek ödemelerin emekliliğe sayılması gibi memur sorunlarının takipçisiyiz, takipçisi olmaya da devam edeceğiz. Liyakat konusu herkesin dilinde ama maalesef gereğini yapan hiç kimse yok. Ülkemiz bu yükü artık taşıyamıyor. Fetö’nün palazlanma sebebi kayırmacılıktır. Türkiye kayırmacılıktan, şeyhlerden, şıhlardan, tarikatlardan ve sendika çetelerinden kurtarılarak liyakat sistemi Türkiye’ye kazandırılmalıdır. 4688 sayılı kanun artık değişmelidir. Getirilen toplu sözleşme düzeninden, terk edilen toplu görüşme düzeni bile çok daha iyiydi. Artık değişim zamanı gelmiştir. Tarih her zaman bizi haklı çıkarmıştır. Yeni bir yasa değişikliği ile kamu çalışanlarına grev hakkı, siyaset hakkı ve yönetime katılma hakkı gelmelidir. Şartlar eşit olmalı ki müzakerelerde eşit olsun. Hakkaniyetli, adaletli atama sistemi istiyoruz. Bu konudaki ısrarımızı bırakmadan sürdüreceğiz.

Sorunlarımızın çözümü ve taleplerimizin hayata geçirilmesi içim sendikal mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Çalışanların hakkı konusunda asla taviz vermeyeceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ