$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Ekiz: Hastane üstünde hastane olmaz!

“Bir Atasözünde “Göç üstünde göç olmaz” denildiği gibi” Hastane içinde Hastane olmaz diyoruz. Eğer sistem aynı şekilde devam ederse sorunlarda katlanarak devam edecektir.”

Ekiz: Hastane üstünde hastane olmaz!
  • 15.10.2019
  • 1.936 kez okundu
Reklam

Giresun Türk Sağlık Sen Şube Başkanı İbrahim Ekiz, “Sağlık Bakanlığı tesislerinde 24 saat özveri ile sağlık hizmeti sunan çalışanların moral ve motivasyonunu etkileyen faktörlerden biri de işyerlerindeki sosyal hayattır” dedi.

Yazılı bir açıklamada bulunan Ekiz, “Sağlık kuruluşlarında çalışanların iş, yaşam ve hizmet kalitesi ile moral motivasyonu düzeylerinin yüksek olması sağlık hizmeti sunumunda verimliliğin artırılması açısından önem arz etmektedir. İş yerlerinde zamanın kaliteli ve çalışanlar tarafından istekli ve arzulu bir şekilde geçiril mesi çalışma sonucu ortaya çıkan hizmetin kalitesini de önemli ölçüde etkilemektedir. Hal böyleyken ilimizde bulunan sağlık kuruluşlarında tam da tersi uygulanmaktadır. Bilindiği üzere, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Giresun A.İlhan ÖZDEMİR Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde hizmet sunumu birleştirilerek Afiliye edilmiştir, yani Tıp Fakültesi Hastanesi hizmet binası yapılana kadar Üniversite çalışanları ile Sağlık Bakanlığı hizmet sunumunun ortaklaşa yapılmasıdır. Hizmet sunumu gerçekleşmiş ancak çalışanlar arasındaki iş barışı moral motivasyon sıfırlanmıştır. Bunun sebebi ise açıkça hizmet sunumundan elde edilen döner sermaye gelirlerinin eşit ve adil dağıtılmamasından kaynaklandığı aşikardır” ifadelerine yer verdi.

Ekiz açıklamasında şunlara yer verdi; “Yine bilindiği üzere Teyyaredüzü Mahallesine yapılacak olan Tıp Fakültesi inşaat ihalesi geçmiş yılarda iptal edilmiştir. Tıp Fakültesi Hastanesinin yapılıp yapılmaması ile ilgili bir açıklama bulunmamaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından İlimiz Aksu Mahallesi Seka arazisi üzerine 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılmakta olup inşaatı devam etmektedir. İnşaat bittiğinde bu Hastanenin yine ortak mı kullanılacağı, Tıp Fakültesi mi olacağı, mevcut Hastanenin mi taşınacağı, Hangi personellerin gideceği , kriterlerinin  ne olacağı yönündeki belirsizlik ve soru işaretleri çalışanları tedirgin ve huzursuz etmektedir.

Çalışanların sesi ve temsilcisi olan Türk Sağlık Sen olarak; Mülki amirlerin ve siyasi erkin bir araya gelmesi sonucunda, Seka arazisine yapılan Hastanenin inşaatı bittiğinde Tıp Fakültesinin taşınmasını ve Afiliye anlaşmasının bitirilmesini istiyoruz.

Bir Atasözünde “Göç üstünde göç olmaz” denildiği gibi” Hastane içinde Hastane olmaz diyoruz. Eğer sistem aynı şekilde devam ederse sorunlarda katlanarak devam edecektir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ