$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Eğitim yatırımları sürüyor

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Merkez ilçe ve Piraziz’deki okul ve inşaatlarda incelemede bulundu.

Eğitim yatırımları sürüyor
  • 15.09.2020
  • 202 kez okundu
Reklam

Merkez Teyyaredüzü İmam Hatip Ortaokulu inşaatı ile Piraziz ilçesindeki İmam Hatip Ortaokulu inşaatını gezen Müdür Tosunoğlu tamamlanma aşamasındaki inşaatların son durumunu yerinde gözlemleyerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Tosunoğlu daha sonra beraberindekilerle birlikte Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulunu ziyaret ederken, Okul Müdürü Atakan Koçhan tarafından okulun fiziki durumu ve yürütülen çalışmalar hakkında Müdür Tosunoğlu’na bilgiler sunuldu.

Okulu bünyesinde “Yetenekli Çocuklar, Nitelikli İş Gücü, Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” projesi kapsamında oluşturulan Tarım Atölyesini ziyaret eden Tosunoğlu çalışmalar konusunda yetkililerden bilgi aldı.

DOKAP ile işbirliği içerisinde yürütülen proje ile Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu bünyesinde oluşturulan tarım, e-spor, robotik kodlama ve 3D tasarım, resim, müzik ve ahşap atölyeleri ile öğrenciler dijital yeterlilikleri ve beceri yeteneklerinin belirlenmesi, devamında uygulanacak yetenek sınavları ve değerlendirme kriterleri ile öğrencilerin yeteneğine uygun alanlar belirlenerek en başarılı olabileceği liseye yönlendirilmesi hedeflenmekte.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%