$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU
  • 31.05.2019
  • 688 kez okundu
Reklam

Eğitim-Bir-Sen Espiye Şubesi üyeleri iftarda bir araya geldi.

Geleneksel iftar programlarını sürdüren Memur Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen Espiye Temsilciliği,  PuPa restaurnat’ta gerçekleştirilen iftar programında buluştu.

İftar programına, Espiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, Şube Müdürleri Ali Dur, İlyas Tiryakioğlu, Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı, Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Giresun İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Ali Yılmaz, Mustafa Öz, Fazlı Yıldız , Eğitim Bir Sen Tirebolu ilçe Başkanı Ömer Hamza oğlu, Eğitim-Bir-Sen Espiye Şubesi Başkanı Dursun Yılmaz, yönetim kurlu üyeleri ile sendika üyeleri  ve aileleri katıldı.

Yunus Emre Anadolu Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Enver Akgün iftar duası yaparak, iftar yemeğine katılanlara teşekkür etti.

Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı “15 Mayıs itibariyle sendikal gücümüzü Türkiye genelinde 433 bine, Giresun’umuzda 2900 üye ile mutabakatlarımızı imzaladık. Eğitim-Bir-Sen’i Giresun’un en büyük emek örgütüne dönüştüren siz değerli üyelerimize ve vefakâr teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sarı ,”27 yıl önce erdemlilerin önceliğinde sendikal bir hareket olarak ortaya çıkan ve çeyrek asrı geride bırakan sendikamız, ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermeyerek geldik. Sicil oluşturacak, sendikal tarihimize leke getirecek hiçbir yola tevessül etmedik, etmeyeceğiz. Anlımızın akıyla erdemli bir sendikal yolculuğumuza devam ettik, devam edeceğiz. Bu yolculukta bizleri yalnız bırakmayan siz değerli üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum.Sağ olun var olun” dedi.

Sarı, “Ortaöğretim ders çizelgelerinin değiştirilmesinin, öğretim programları, ders kitapları ve öğretmen norm kadro hesabını doğrudan  etkileyen çok önemli bir hususları barındırmaktadır. Öğretmenleri ve öğrencileri doğrudan ilgilendiren ortaöğretim yeniden tasarım sürecinin sahadaki paydaşlarla olgunlaştırılması gerekmektedir.Bu şekliyle çıkarsa çok ciddi problemler doğuracaktır.

Eşi ve işi arasında tercihe zorlanan sözleşmeliler gerçekten mağdurlar. Öğretmenler arasında kadrolu/sözleşmeli şeklinde ortaya çıkan ayrım, kurum içi çalışma barışını bozmaktadır.Aynı niteliklere sahip aynı görevi ifa eden insanlar arasında bir nevi kast sistemi oluşmuştur.Bu kabul edilemez.Sözleşmeli öğretmenlik anayasal hakları sınırlıyor,aile bütünlüğünü bozuyor,eşleri birbirinden,çocukları da anne babalarından 6 yıl boyunca ayrı bırakıyor.

Şiddeti önleyici tedbirleri de kapsayan öğretmen meslek kanunu ivedilikle çıkarılmalı ve hayata geçirilmelidir. Çünkü böle bir düzenleme olmazsa İzmit’te, Çankırı’daki bu saldırılar devam edecek. Saldırıların önüne geçilmesi için bu kanunun bir an önce çıkarılması gerekmektedir.3600 ek gösterge hemen çıkarılmalıdır. Gelir vergisinde mutlaka düzenlemeye gidilmelidir” şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Espiye Şubesi Başkanı Dursun Yılmaz; İftar programına katılan  Espiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, Şube Müdürleri Ali Dur, İlyas Tiryakioğlu, Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı, Eğitim-Bir-Sen Giresun Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Giresun İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Ali Yılmaz, Eğitim Bir Sen Tirebolu ilçe Başkanı Ömer Hamzaoğlu ,yönetim kurlu üyeleri ile sendika üyeleri ile ailelerine  teşekkür etti.   (FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%