$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSELİYOR

EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ YÜKSELİYOR
  • 30.05.2019
  • 992 kez okundu
Reklam

Merkez ilçeye bağlı Aksu Mahallesinde temeli atılan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin inşaat çalışmaları planlanan şekilde hızla devam ediyor.

Daha önce Giresun Teyyaredüzü Mahallesindeki eski Kale Devlet Hastanesinin bulunduğu alana “Giresun Kale 350 Yataklı Devlet Hastanesi” olarak yapılması planlanan ve projelendirilen hastane, Aksu Mahallesinde (Eski SEKA Fabrikasının bulunduğu arazi)’de Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yeniden projelendirilerek yapım çalışmalarına başlanmıştı.

Temel hafriyat çalışmaları tamamlanarak, beton çalışmalarına başlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin planlandığı gibi 750 günde bitirilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülmekte.

İnşaat çalışmaları devam eden hastane binasının içerisinde 28 otopark, binanın dışarısında ise 836 otopark ve 46 engelli otoparkı olmak üzere toplam 910 adet otopark bulunmakta.

Yapılacak olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Y, T ve P şeklinde 3 blok halinde 14 adet binadan oluşacak.

Projeye göre hastanede kreş, 4 adet günlük operasyon odası, 2 Anjio salonu, Kemoterapi Polikliniği, Nükleer Tıp Polikliniği ve Diyaliz Polikliniği ile diğer poliklinikler de yer aldığı toplan 145 poliklinik odası, 16 adet ameliyathane, Nükleer tıp, Patoloji, Radyoloji, Sezaryen Odası, Merkezi sterilizasyon, Eczane, Kardiyoloji, çeşitli laboratuvarlar, Çocuk, Acil, 43 yataklı Medikal Sığınak, 72 tek kişilik ve 80 adet çift kişilik oda, palyatif bakım yatak sayısı 27, yanık yatak sayısı 4 ve mahkum servisi yatak sayısı 5, Erişkin 1.-2. ve 3. basamak yoğun bakım yatak sayısı 72, yeni doğan yoğun bakım yatak sayısı 27 olup toplamda 99 yoğun bakım yatak sayısı olması planlanıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%