$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Eczanene sahip çık!

Giresun Eczane Teknikerleri Derneği Genel Sekreteri Ömer Çoşar, sağlık ürünlerinin eczaneler dışında başka bir yerde satışına karşı olduklarını bildirdi.

Eczanene sahip çık!
  • 16.10.2020
  • 340 kez okundu
Reklam

Çoşar yaptığı yazılı açıklamada, gıdaların markette, insan sağlığını ilgilendiren gıda takviyelerinin ise eczanelerde satılması gerektiğini kaydetti.

Eczane teknikleri olarak insan sağlığının tehlikeye atılmaması istediklerini belirten Çoşar,

“Son günlerde bazı ulusal medya ve yayın organlarında gündemi meşgul eden büyük market zincirlerinin gıda takviyesi satışı yapmaya hazırlandığı ve marketlerde bununla ilgili eczane tarzı satış alanı oluşturdukları duyumu almaktayız. Bu kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı; buna bağlı olarak sağlığa zararlarını market eczane sisteminde görebiliriz. Bu sistemde hasta sağlığı ve eczacılık mesleği tehlikeye atılmaktadır. Hastanın almış olduğu diğer ilaçlarla veya hastanın sahip olduğu herhangi bir tıbbi durumla negatif etkileşime girip girmeyeceği, ilaçların; yan etkileri, uygun dozajı ve saklama koşulları hakkında yeterli bilgi donanımına sahip olmak eczacı ve eczane teknikerlerinin görevidir. Bizler eczane teknikerleri olarak ilaç-ilaç dışı (gıda takviyesi) kozmetik-medikal eğitimlerini tamamlamış doğru ürünü hastamızla buluşturma noktasıyız. Yeni bir sektör kapısı açmak adına vatandaş tehlikeye atılmakta insan sağlığı hiçe sayılmaktadır. Bizler önce hasta sağlığı diyor herkes kendi işini yapsın diyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%