$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Dünya Çocuk Hakları günü kutlu olsun

Yeşilgiresun  İlkokulu  2- İ sınıfı öğretmeni Semra YAVUZ, öğrencileri ve velileri ile Gençlik Merkezi Parkında Dünya Çocuk Hakları Gününü kutladı. Kutlamada okul müdürü Musa YAVUZ ve müdür yardımcısı Burcu TOMAK da hazır bulunarak öğrenciler ve velilerin bu etkinliğine destek verdiler.

Dünya Çocuk Hakları günü kutlu olsun
  • 21.11.2019
  • 418 kez okundu
Reklam

Tatil günü olmasına rağmen öğrencileri ve velileri ile bir araya gelen Semra YAVUZ öğrencilere ve velilere hitaben yaptığı konuşmada: “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, 1989 yılında kabul edilen Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’yle birlikle çocuk haklarının yasalarca tanınmasının kutlandığı bir gündür. Çocuk hakları ve bu haklara ulaşamayan çocuklar hakkında farkındalık oluşturmak bu günün kutlanma amaçları arasında yer almaktadır.

18 yaşın altındaki her bireyi çocuk olarak tanımlayan Sözleşme’de en temel değerler, ayrım gözetmeme, çocuğun yararının gözetilmesi, yaşama ve gelişme ve son olarak da katılım olarak yer almaktadır.

Bu sene, her seneden daha buruk yaşadığımız Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, her çocuğun haklarını doya doya yaşayabilmesi ve güvenli ortamlarda “çocukça” yaşayabilmesi adına bütün yerel yönetimlere ve merkezi yönetimlere geleceğimiz olan çocuklarımız için her türlü yardımı ve desteği sunmaları çağrısını yapıyor ve çocuklarımızın yeniden oyun oynayabilecekleri sokaklarda ve bölgelerdeki çatışmaların bir an önce son bulmasını ümit ediyoruz.

Her çocuğun ve bireyin çocuk haklarını bildiği, uyguladığı ve uygulattığı çocuklarımız için hep birlikte yeniden inşa edeceğimiz barış dolu bir gelecek hedefiyle, Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun.” dedi.

Çocuk haklarıyla ilgili pankart açan ve balon uçuran öğrenciler farkındalık oluşturdular. Gençlik Merkezi Parkında, piknik yaparak oyunlar oynayan çocuklar; hem kendi haklarını öğrendiler hem de doyasıya eğlendiler. Etkinliğe katılan okul müdürü Musa YAVUZ  “etkinliği düzenleyen 2-İ  sınıfı öğretmeni Semra YAVUZ’a, öğrencilere, velilere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın haklarını bilmesi onların geleceğe daha emin adımlarla yürümelerini sağlayacaktır. Bu sebeple tekrar Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%