$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

DOLANDIRICILARA DİKKAT!

Giresun’da, “Engelli Yaşam Projesi İhale Firması Belirlenmesi” adı altında kurum ve kuruluşlardan yardım talep edildiği belirtilerek, bu talebe itibar edilmemesi istenildi.

DOLANDIRICILARA DİKKAT!
  • 26.11.2018
  • 606 kez okundu
Reklam

Giresun valiliğinden dolandırıcılık uyarısı. Valiliğin adı kullanılarak, “Engelli Yaşam Projesi İhale Firması Belirlenmesi” adı altında kurum ve kuruluşlardan yardım talep edildiği bildirildi. Konuyla ilgili valilikte yapılan açıklama şöyle;

“Sözde “Giresun Valiliği Sosyal Yardım Kordinasyon Başkanlığı” adıyla, Valiliğimizin adını kullanarak “Engelli Yaşam Projesi İhale Firması Belirlenmesi” konulu düzmece bir yazıyla çeşitli kişi ve kuruluşlardan yardım talep edildiği duyumları alınmıştır. Valiliğimiz tarafından böyle bir toplantı yapılmamış olup, böyle bir karar da alınmamıştır.  Valiliğimize bağlı kurum ve kuruluşların veya Valiliğimiz çalışanlarının böyle bir yardım talebinde bulunması da söz konusu değildir. Bu tür dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için alınan duyum ve ihbarlar üzerine kolluk güçlerimizce derhal gerekli çalışmalar başlatılmaktadır. Vatandaşlarımızın da bu şekilde veya benzer yollarla mağdur olmamaları için böyle taleplere itibar etmeyerek, bu gibi durumlarda derhal 155 POLİS İMDAT HATTI’na müracaat ederek bilgi vermeleri hem kendilerinin mağdur olmalarını önleyecek hem de telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ