$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

DOKUMACI: BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ

DOKUMACI: BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ
  • 28.03.2019
  • 635 kez okundu
Reklam

Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, “Hangi niyet ve sebeple olursa olsun toplumsal hassasiyeti bulunan konularda beyanda bulunanların önce bilgi, sonra fikir sahibi olması gerekir. Aksi halde TRT’de yayınlanan bir programda olduğu gibi fahiş hatalara imza atılır” dedi.

Milli Mücadele Kahramanı Milis Yarbay Topal Osman Ağa’yı katil gibi gösteren programa tepki gösteren Ahmet Dokumacı yayınladığı basın açıklamasında, “Bu Devletin temelinde harcı ve sonunda harcadığı canı olan Osman Ağa’yı katil gibi gösterme anlayışını reddediyoruz.

Giresun Vakfı olarak, 100 yıldır kafamızı kurcalayan soruların cevaplarının tarihçiler tarafından objektif şekilde araştırılıp net şekilde ortaya konulmasını ve herkesin gerçekleri öğrenmesinin sağlanması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Dokumacı şöyle devam etti; “Bu vesile ile milli mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Osman Ağa, Ali Şükrü Bey ve Büyük Komutan Hüseyin Avni Alparslan ile 42. ve 47. Giresun Gönüllü Alayları mensuplarına, tüm milli mücadele kahramanlarına Allah’tan rahmet diliyoruz.

Milletimiz ve Devletlerimiz için emek veren, kurşun atan yada kurşun yiyen tüm şehit ve gazilerimize, halen vatan savunmasında olan tüm kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ