$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Giresun’da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: “İnşallah devletimiz bu sıkıntıları en kısa zamanda giderecektir.”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Giresun’da
  • 25.08.2020
  • 228 kez okundu
Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, selin büyük hasar oluşturduğu Giresun Dereli ilçe merkezindeki Şehit Tuncay Zengin Çok Programlı Anadolu Lisesinin bahçesinde, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bölgeye gönderilen erzak kolilerinin dağıtımına katıldı.

Dağıtım sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sel nedeniyle kaybolan vatandaşların bir an önce bulunması niyazında bulundu.

Başkan Erbaş, vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek, “Giresun’un çeşitli yerlerinde vefat eden kardeşlerimize Rabbim’den rahmet diliyorum. Dereli başta olmak üzere bölgede ilçelerimiz ve pek çok beldemiz zarar gördü. Allah kolaylık versin.” dedi.

“Zarara uğrayan kardeşlerimizin yardımı için devletimiz burada bakanlarımız burada.” diyen Başkan Erbaş, şunları kaydetti:

“Birlik beraberlik içerisinde inşallah en kısa zamanda bu sıkıntıları devletimiz giderecektir. Biz de Türkiye Diyanet Vakfı olarak getirmiş olduğumuz kolilerimizi ihtiyaç sahibi kardeşlerimize veriyoruz. Türk Kızılay’ımız burada, pek çok yardım teşkilatı, sivil toplum kuruluşu burada. İşte bu, bizim milletimizin büyüklüğünü gösteriyor. Herhangi bir yerde afet olduğu zaman hemen devletimiz sivil toplum kuruluşlarımız, vakıflarımız, derneklerimiz orada milletimizin yardımına koşuyor.”

Başkan Erbaş, Diyanet teşkilatı olarak vatandaşların yanlarında olduklarını ifade ederek, “Ben tekrar geçmiş olsun diyorum. Vefat eden kardeşlerimize rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Cenab-ı Hak milletimizi, insanlığı bu tür afetlerden muhafaza buyursun, bir daha göstermesin” temennisinde bulundu.

Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kurduğu yardım stantlarını ve aşevlerini ziyaret eden Başkan Erbaş, Dereli Ulu Camii’nde öğle namazının ardından vatandaşlarla da sohbet etti.

Ziyarette Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral ile Ordu İl Müftüsü İsmail Çiçek eşlik etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%