$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Din görevlileri vatandaşlara umut oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla, Espiye Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmalarına, İlçe Müftülüğü din görevlileri de destek veriyor.

Din görevlileri vatandaşlara umut oldu
  • 22.04.2020
  • 694 kez okundu
Reklam

Görev yaptıkları mahalle ve köylerde de sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret eden din görevlileri, ihtiyacı olanlar için alışveriş yapıyor, gıda ihtiyaçlarını karşılıyor, resmî iş ve işlemlerinde yardımcı oluyorlar.

Espiye “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında köydeki insanların herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını tespit etmek için evleri ziyaret eden din görevlileri, Hacıköy Köyü Cami İmam Hatibi Aşkın Öksüz, Karadere Mahallesi Cami İmam Hatibi Ömer Aydın İle Yeşilyurt Köyü Cami İmam Hatibi Gökmen Çakır vatandaşların tarlasını çapalayarak, ot temizliği işlerini yaptı.

Soğukpınar Beldesi Dikmen Karakışla Cami İmam hatibi İbrahim Aykul ile Demircili Köyü Cami İmam hatibi Hidayet Şeker ise, vatandaşın kendi traş malzemeleriyle saç ve sakal tıraşını yaparak berber ihtiyacını giderdiler.

Espiye Vefa Sosyal Destek Grubunda görev alan din görevlilerine ve personele teşekkür eden ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlilerinin “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi.

Müftü Koçak, “Yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşabilmek için çalmadık kapı bırakmayan din görevlileri, bir taraftan da topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunmaya devam ederken, diğer taraftan da maaşlarını alamayan, faturalarını ödeyemeyen, gıda, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlılarımızın dışarıdaki ihtiyaçlarını gideriyoruz. Saç ve traş olması gerekenin traşını yaptık. Tarlası ekilmesi gerekenin tarlasını ektik. Hasta olanı doktora götürdük. Yaptığımız hizmetler karşısında vatandaşlarımızın hayır dualarını aldık” dedi.

FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%