$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

DİN GÖREVLİLERİ HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDA

İl Müftüsü Muhittin Oral, imam hatip ve müezzin kayyımların taziye ziyaretleri gerçekleştirerek acılı günlerinde vatandaşları yalnız bırakmayacağını belirtti.

DİN GÖREVLİLERİ HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDA
  • 16.11.2018
  • 460 kez okundu
Reklam

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, insanların mutlu günlerinde sevinçlerine, kederli günlerinde ise acılarına ortak olan din görevlilerinin taziye ziyaretlerine ağırlık vererek vatandaşları yalnız bırakmayacağını ifade etti.

Giresun Müftülüğü personel toplantısı Merkez’de görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımların katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda gündem maddeleri ve Mevlid-i Nebi Haftası programları görüşüldü.

Müftü Oral, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatı doğrultusunda başlatılan ‘Derdiniz Derdimiz Olsun’ projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü iş birliği ile toplumun dezavantajlı kesimlerinin ziyaret edildiğini belirtti.

Müftü Oral, toplamda bin 735 aileye ulaştıklarını belirterek, “Yapılan ziyaretler Merkez ve köyler olmak üzere iki kategoride icra edilmektedir. İl Müftülüğümüzün Merkez ve Köy görevlilerimiz tarafından Merkezde 350 aile, köylerde 400 aile ziyaret edilmiştir. Nüfus yoğunluğu dikkate alındığında hedef kitleye ulaşmada köy çalışmalarının daha başarılı olduğu görülmektedir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ