$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Deva Partisi’nden sel afetlerine karşı çağrı

Deva Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, Dereli ilçesinde 22 Ağustos’ta meydana gelen sel afetine dikkat çekerek, sorunun palyatif önerilerle çözülemeyeceğini savundu.

Deva Partisi’nden sel afetlerine karşı çağrı
  • 21.09.2020
  • 394 kez okundu
Reklam

Okusal yaptığı yazılı açıklamada, “Hükümetin yapması gereken konu ile ilgili araştırma ve çözüm önerileri hazırlayacak bir teknik heyeti hemen kurmak olmalıdır” dedi.

Sel afetinin imar, HES ve sanat yapılarının doğanın gerçeklerine uygun olmadığı için meydana geldiğini ileri süren Okusal şunları kaydetti;

“Üniversitelerce oluşturulacak bu teknik heyet, bilim insanları ve TMMO gibi kurumların katılımı ile oluşturulmalıdır. Daha önce yaşanan, ancak bu derece yıkıcı olmayan, fakat son yaşanan ve can ve mal kaybına neden olan felaketin insan ve doğa ilişkisinde insan tarafından yapılan hataları tespit etmeli ve bu yanlışların ortadan kaldırılması sağlanmalıdır. Biz Deva Partisi olarak şunu yapın demiyoruz, konuyu bilime bırakalım diyoruz. Çünkü, şimdiye kadar yapılan imar, HES ve sanat yapılarının doğanın gerçeklerine uygun olmadığını yaşanan acı felaket göstermiştir. Sorun palyatif önerilerle çözülemez. İlçenin yerini değiştirmekle sorunu çözemezsiniz. Sorunun nedenlerini ortadan kaldırmadan yer değişikliği ile yeni bir felaketin kapısını açarsınız. Dereli ve dere hep vardı ve uyum içinde bu varlıklarını sürdürüyorlardı. Soruyoruz, ne oldu da Dere Dereliye bunu yaptı. Kısaca, Giresun’u yönetenlerin biz bu derelere ne yaptık sorusunu sormaları gerekiyor. Bu sorunun cevabı verilmeden yapılacak iş ve işlemler yeni sorunların nedeni olacağı çok açıktır” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%