$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Dereli’ye modern mezbaha!

Dereli’ye modern mezbaha!
  • 25.02.2020
  • 343 kez okundu
Reklam

Dereli Belediyesi ilçeye modern bir havyam kesimhane ve canlı havyan Pazar yeri için kolları sıvadı. Bahçeli Mahallesi’ne yapılacak olan mezbaha ve canlı havyan pazarı için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, 400 metre kapalı alandan oluşacak olan mezbahada günlük 15 büyükbaş, 30 da küçükbaş hayvan kesimi yapılacağını kaydetti.

Başkan Şenlikoğlu, ön çalışmaları tamamlanan ve inşaat süreci başlayacak olan yeni mezbaha tesisimizin son teknolojik aletler ile hizmet vereceğini belirtti.

Yeni mezbaha binasının tamamlanmasıyla daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda kesim yapılacağını da ifade eden Şenlikoğlu, “Bölgemizde önemli bir yere sahip olan hayvancılık konusunda önemli bir adım atıyoruz. Yeni mezbaha projemiz, içerisinde küçük ve büyükbaş hayvan kesim alanlarının farklı farklı yer alacağı şekilde projelendirildi. Yeni mezbaha, modern kesim üniteleriyle, günde 15 büyük baş ve 30 küçük baş hayvan kesimi yapabilecek kapasitededir. 400 metrekare kapalı alanı olan mezbahada ayrıca 2 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Sağlıklı koşullarda ve veteriner denetiminde yapılacak kesimlerle, ilçemizde hayvancılığa ayrı bir boyut getirecek olan yeni mezbaha tamamen hijyenik koşullarda halkımıza hizmet verecektir” dedi.

Sadece Dereli’nin değil, çevre ilçelerin de ihtiyacını karşılayacak olan mezbaha binasının yanı sıra canlı hayvan pazarının da bu bölgede oluşturulacağını belirten Başkan Şenlikoğlu, “Yapımı tamamlandığında hijyenik koşullarda kesim yapılan, denetimlerin eksiksiz gerçekleştirildiği, kapasitesi geniş olan yeni mezbaha ve canlı hayvan pazarının ilçemize ve bölgemize hayırlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%