$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Dereli eğitim öğretime hazır!

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketinde büyük hasar gören Dereli ilçesini ziyaret ederek, okul ve kurumların fiziki durumları ve 2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlıkları konusunda incelemelerde bulundu.

Dereli eğitim öğretime hazır!
  • 19.09.2020
  • 184 kez okundu
Reklam

İlk olarak, selde zarar gören ve geçici olarak Dereli Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında hizmet vermeye başlayan Dereli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Müdür Tosunoğlu’na burada, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Özgan tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Daha sonra okulları gezen Müdür Tosunoğlu, Şehit Yzb. İ.H. Öztopal Ortaokulu ve bünyesine taşınan Atatürk İlkokulunu, ardından Dereli Anadolu Lisesi ve bünyesine taşınan Dereli Şehit Tuncay Zengin Çok Programlı Anadolu Lisesini ayrı ayrı ziyaret ederek okul müdürlerinden eğitim öğretime hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ziyaretlerinde; Pandemi dönemi üzerine yaşanan sel felaketinin sıkıntıları katladığına vurgu yaptı. Devletin desteği ve el birliğiyle öncelikli sorunların giderildiğini belirtti. Bu süreçte özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı ilçemizdeki tüm yönetici, öğretmen ve personellere bir kez daha teşekkür etti.

Tosunoğlu, 21 Eylül 2020 Pazartesi günü Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıf öğrencilerinin yüz üze, diğer sınıfların uzaktan eğitim olarak başlayacağı yeni eğitim yılı öncesinde öğretmenlerle de bir araya geldi. Tosunoğlu, Pandemi nedeniyle öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere hepimizin hassas bir dönemden geçtiğini ifade ederek, öğretmenlerin bu dönemde her türlü iletişim aracını kullanarak veli ve öğrencilerinin kaygılarını en aza indirmek amacıyla rehberlik ve moral motivasyon çalışmalarına ağırlık vermelerini istedi. Ayrıca, uzaktan eğitim döneminde Canlı Ders ve Canlı Sınıf uygulamalarının kesintisiz devamı ve öğrencilerin tamamının katılımı için öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin artırılmasını vurguladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%