$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Delil ve raporlar intiharı işaret ediyormuş!

Evinin önünde yaralı olarak buluna ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan ile ilgili bütün delil ve bulgular intiharı işaret ediyor. Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili polis kanaati yüksekten düşme olarak kayıtlarda yerini aldı.

Delil ve raporlar intiharı işaret ediyormuş!
  • 20.11.2019
  • 453 kez okundu
Reklam

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz’ın haberine göre emniyette kurulan beş kişilik özel ekipten polis Hüseyin Emir, TBMM Rabia Naz Araştırma Komisyonu’na şu bilgileri verdi:

 “Şüpheli gördüğümüz konular üzerinde üç şahıs hakkında üç ay dinleme tedbiri uyguladık, 130 kişinin ifadesini aldık. Her şahıs farklı beyanlarda bulunuyor. 33 kişinin HTS kayıtlarını istedik.

‘DOBLO ARACI TESPİT ETTİK’

“Hakkında iddialar bulunan Doblo aracı tespit ettik, bağımsız bir firmaya incelemeye gönderdik. Aracın tamamıyla orijinal olduğunu, boya, işlem yapılmadığını kamerayla belirledik.” Raporlar arasında çelişki olduğunda Giresun Adli Tıp Grup Başkanlığı’na yazıldığını söyleyen Emir şöyle devam etti: “Oradan ‘yüksekten düşme’ diye geliyor. Yetinilmiyor, 1. Adli Tıp Kurumu’na rapor yazılıyor, oradan da ‘yüksekten düşme’ raporu geliyor. 25 kişilik üst kurulun raporunda da yüksekten düşme olduğu söyleniyor. Veriler, raporlar ve tanık ifadesi göz önüne alındığında, yüksekten düşme kanaati hasıl oluyor. Yüksekten düşme kanaati sonrası intihar mı etti, kazayla mı düştü, bunu da araştırdık. Biz intihar ya da diğer konuda yorumda bulunmadık raporda. Şahsen söyleyelim, intiharla ilgili benim hiçbir düşüncem olmadı.”

‘TRAFİK KAZASI İÇİN YETERLİ BİR SÜRE DEĞİL’

Emir, trafik kazası iddiası için de şunları söyledi: “Son 10 dakika içinde ören yolunda bir kaza olacak, 350 metrelik yol üzerinde, 20 kişi aralıksız yol üzerinde, o dar yolda kaza olacak, kaza yapan kişi araçtan inecek, Rabia Naz’ı arabaya alacak, başka bir yere götürecek, temizleyecek, tedavisini yapacak, arabaya koyup tekrardan binasının önüne bırakacak, süre yetecek bir süre değil.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ