$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Dal- çık proje ihalesi yapıldı

Başkan Şenlikoğlu fındık pazarı esnafı ile bir araya geldi

Dal- çık proje ihalesi yapıldı
  • 30.11.2019
  • 636 kez okundu
Reklam

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ilimizin en eski mekânlarından, özellikle fındık alışverişinin yapıldığı Fındık Pazarı mevkiinde esnaflar ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Yaklaşık 8 aydır Giresun Belediyesi olarak şehrin uzun süredir beklediği hizmetlerle alakalı çalışmalar yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Şenlikoğlu konuşmasında şunları söyledi;

“Giresun Belediyesi olarak yıllardır bu şehirde olması gereken fakat bu zamana kadar yapılmayan birçok hizmeti yapacağız. Hem Ankara ve Giresun ayağında yoğun bir tempomuz var Sizlerin huzuruna seçim zamanı çıktığımızda hangi sözleri vermişsek o sözleri yerine getirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Önümüzde birçok sıkıntı ve problem var. Bunları da sizlerin desteği ile tek tek aşacağız.”

“Şehrimizin trafik probleminin çözümünde çok önemli bir projemiz var. Dal-Çık. Bu projemizin bir hafta önce Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları tarafından proje ihalesi yapıldı. Bir süre sonra proje ekibi şehrimize gelip araç geçişleriyle ilgili kısmın nasıl olacağına karar verecek. Teknik çalışmanın akabinde de problemin çözümü için şehirden geçen trafiğin transit olarak geçmesini sağlayacak birçok çözüm önerimiz var.”

YENİ BELEDİYE BİNASI HİZMETE GİRECEK

“Belediyemizle ilgili birçok yerlerde çeşitli hizmet veriyoruz. Belediyemizin tüm birimlerin bir arada olacağı yeni bir binaya geçeceğiz. Eski İl Özel İdare binasını kiralayarak belediyemize kazandırdık. Bu binayı tek bir hizmet binası şeklinde dizayn edeceğiz. Kısa bir zaman içerisinde tüm tadilatları yapılarak taşınma işlemini yapacağız.”

ŞEHRİN GİRİŞİ AÇILIYOR

“Şehrimizin ana girişinde birtakım düzenlemeler yapmayı planladık. Bulancak Durağı bölgesinde bulunan balıkçı esnaflarımızla ilgili bölgeyi yeniden dizayn edeceğiz. Aynı bölge içerisinde bazı kamulaştırmalarımız oldu. Ücretleri ödendi. Ayrıca Osman Ağa anıtının bulunduğu mevcut parkı yeniden düzenlemesini yapacağız. Araç yolunu genişleterek bölgedeki trafiği rahatlatacağız. Planladığımız çalışmamızı da inşallah kısa sürede başlatacağız.”

SAHİLLERİMİZİ YENİDEN DÜZENLİYORUZ

“Sahillerimizi yeniden düzenliyoruz. Malum sahillerimizde bulunan birçok yer belediyeye ait değildi. Şu anda Botanik Bahçe’yi, 15 Temmuz’u ve Gençlik Merkezi’ni devraldık. Bunlar haricinde yine plajlar bölgesinde işgalleri kaldırıyoruz, kaldırmaya da devam edeceğiz. Bazı arkadaşlarımız plajlar bölgesinde işgallerini devam ettirse de bunlara müsaade etme durumumuz asla söz konusu değildir. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız bölgedeki çalışmalarımızı hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra plajlar bölgesini yaz ayına hizmete açmak.”

ESKİ ÇÖP DEPOLAMA ALANI TARİH OLUYOR

“Aksu bölgesinde bulunan eski çöp depolama alanı için de bir projemiz var. Projemizle alakalı Sayın Cumhurbaşkanımız, Alt Yapı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bölgedeki tahkimat işinin bir an önce yapılması yönünde talimatı var. Etap etap yapılacak olan bu çalışmanın ardından o bölgede yeni bir yaşam alanı oluşturmuş olacağız.”

İÇME SUYU PROJESİ

“Bahsetmiş olduğumuz çalışmaların yanı sıra otoparklar, kaledeki düzenlemeler ve kentsel dönüşümlerle alakalı yapacağımız çalışmalarımız yanında şehrimizin içme suyu için de önemli çalışmalarımız var. Abonelerimize içme suyu dağıtımlarında kullanılan motorlardan dolayı belediyemize yüklü bir elektrik maliyeti geliyor. Bundan da kurtulup şehrin uzun vadeli su problemini çözebilmek için DSİ ile görüşmelerimizi bitirdik. 26 Aralık’ta proje ihalesi yapılıyor. Giresun, Duroğlu, Keşap, Espiye, Bulancak ve Piraziz’deki bütün köy sularının ihtiyaçlarını da giderecek bir su projesi hayata geçiyor.”

Başkan Şenlikoğlu yapmış olduğu konuşmaların ardından bölge esnafı ile sohbet edip, işlerinde kolaylıklar diledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ