$ DOLAR → Alış: 5,83 / Satış: 5,85
€ EURO → Alış: 6,49 / Satış: 6,52

Cumhurbaşkanına şikayet ettiler!

Cumhurbaşkanına şikayet ettiler!
  • 09.07.2019
  • 430 kez okundu
Reklam

Giresun liman işletmesi tarafından inşa edilen depolarla ilgili şikayetler artarak devam ediyor. Depoların şehre verdiği görüntü ve çevre kirliliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştı. Limandan yükselen toz ve gürültüden dolayı kapı, pencere açamaz haline geldiklerini belirten Kumyalı Apartmanı sakinleri içerisinde bulundukları mağduriyeti bir dilekçe ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Apartman Yöneticisi İnşaat Yüksek Mühendisi Mustafa Haznedar, dilekçelerinde limana Çin Seddi çekildiğini ifade etti. Daha önce mağduriyetlerini bir dilekçe ile valiliğe de bildirdiklerini kaydeden Haznedar, kendilerine Çevre Şehircilik İl Müdür Vekili Özgün Şengül imzalı gönderilen cevapta şu ifadelere yer verildiğini kaydetti;

“Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında 20.09.2018 tarihinde ölçüm yapıldığı, ölçüm sonuçlarının SKHKKY sınır değerlerini sağladığı ve 2 yıl geçerli olduğu tespit edilmiştir.”

Kumyalı Apartmanına gönderilen cevabı yazıda, ölçümün daha depolar inşa edilmeden yapıldığı ve 2 yıl geçerli olduğunun belirtilmesi dikkat çekti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ