$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Çoruh Edaş’tan Yünlüce köyüne yatırım

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Giresun İl Müdürlüğü günümüz teknolojisine uygun, kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunabilmek hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdiği yatırım çalışmaları devam ediyor…

Çoruh Edaş’tan Yünlüce köyüne yatırım
  • 03.12.2019
  • 321 kez okundu
Reklam

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve kesintisiz hizmet veriyor. Zorlu arazi koşullarına karşın özverili ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, faaliyet bölgesinde köylerden mezralara her alana modern elektrik dağıtım teknolojisini taşıyor.

Giresun ili Keşap İlçesi şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan
Yünlüce Köyü’nün elektrik şebekesi bir adet trafo üzerinden enerji almaktayken yaşanan nüfus artışına bağlı olarak bölgedeki elektrik şebekesinin teknik kapasiteyi karşılamadığının tespit edilmesi üzerine Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Giresun İl Müdürlüğü harekete geçti.

Saha etüt ve projelendirme işlemlerinin ardından çalışmalarına başlayan Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü, köyü enerjilendiren mevcut trafonun yük dağılımını inceleyerek yerini değiştirdi. Bölgeye bir adet ilave trafo tesis edilmesi ile çalışma güzergâhı boyunca yaklaşık 1,6 kilometrelik hat güzergâhı üzerindeki alçak gerilim şebekesi de yenilenerek bölge yeniden aydınlatıldı.

Kesintisiz ve kaliteli enerji hedefine emin adımlarla ilerlemekte olan Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü Yetkilileri, şehrin muhtelif yerlerinde elektrik şebekesi yenileme çalışmalarına aralıksız olarak devam edeceğinin altını çizerken yenilenen elektrik şebekesi çalışmalarında gösterdikleri anlayış için Yünlüce Köyü sakinlerine teşekkürlerini iletti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ