$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

ÇOCUK HAKLARI ve AKRAN ZORBALIĞI ANLATILDI

ÇOCUK HAKLARI ve AKRAN ZORBALIĞI ANLATILDI
  • 24.12.2018
  • 573 kez okundu
Reklam

Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından eğitim semineri yapıldı.

Batı Balkanlar ve Türkiye’de Çocukların Şiddetten Koruması ve Engelli Çocukların Sosyal İçerilmesinin Desteklenmesi” Projesi, UNICEF, Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) ve Avrupa Engellilik Forumu paydaşlığında, UNICEF’in teknik desteği ile 7 ülkede (Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Makedonya, Sırbistan ve Türkiye’de) eş zamanlı olarak yürütülmektedir.

Proje Kapsamında geliştirilen “Yerel Yönetimlere Yönelik Çocuk Hakları ve Akran Zorbalığı Eğitim Modülü” yedi yerel yönetim (Giresun Belediyesi, Altındağ Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Seferihisar Çocuk Belediyesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi) ile doğrudan çalışılmıştır.

Yapılan çalışmalarda farklı yerel yönetimlerde farklı uygulamaların olduğu görüldüğünden bir araya gelerek deneyim paylaşımının gerçekleştirilmesinin, yerel yönetimler açısından faydalı olabileceği öngörülmüştür.

Bu bağlamda Ankara’da 21 Aralık 2018 tarihinde farklı yerel yönetimlerden katılımcıların yer aldığı bir toplantı gerçekleştirilmiş, yapılan eğitimlerin amacı, hedefleri ve sonuçları üzerine konuşulmuştur. Ayrıca belediyelerde bu anlamda öne çıkan ihtiyaçların ne olduğu hakkında da bilgiler aktarılmıştır.

Belediyemizi temsilen toplantıya UNICEF Çocuk Dostu Şehir Koordinatörü Emine Çetinkaya ve Sosyolog Gökalp Kabacaoğlu katılmıştır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ