$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Çocuk Alerjisi Giresun’da masaya yatırıldı

Çocuk Alerjisi Giresun’da masaya yatırıldı
  • 09.10.2019
  • 318 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü ve Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği iş birliğiyle hazırlanan “Giresun Çocuk Alerji Sempozyumu yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Sempozyuma Giresun ve çevre illerden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları ve Aile Hekimleri büyük bir ilgi gösterdi. Karadeniz bölgesindeki çocuklarda çok yaygın görülen Astım ve Alerji vakaları ile ilgili yeni yaklaşımlar ve tedavi seçenekleri değerli hocalarımız ve katılımcılarla birlikte verimli bir ortamda tartışma imkânı buldu.

Astım konusunda Prof. Dr. Koray Harmancı, Besin Alerjileri konusunda, Prof. Dr. Zeynep Tamay, Anafilaksi-Ürtiker konusunda, Prof. Dr. Cevdet Özdemir, Alerji -Döküntülü Hastalık konusunda, Doç. Dr. Murat Sütçü, Atopik Dermatit konusunda sunum yaptı.

Sempozyumun sonunda Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Bulut, Çocuk Alerji Anabilim dalının öncülerinden Prof. Dr. Ülker Öneş’e katkılarından dolayı çok teşekkür plaketi takdim etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ