$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Çirkin ve kötü yapılaşmaya karşıyım!

Giresun Limanında yeni yatırımcısı tarafından gerçekleştirilen ucube yapılaşma yediden yetmişe bütün Giresunluları ayağa kaldırdı

Çirkin ve kötü yapılaşmaya karşıyım!
  • 21.10.2019
  • 1.072 kez okundu
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kamuoyunda çok büyük tepkilere yol açan Giresun Limanı’ndaki gelişmeler hakkında gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Ben liman konusunda ilk gün hangi açıklamayı yapmışsam halen aynı noktadayım. Görüş ve düşüncelerimde hiçbir değişiklik yok. Giresun’umuzun güzelliğine güzellik katacak, şehrimizi bir adım ileriye taşıyacak her türlü projeye destek olmak bizim görevimiz ancak yeşil Giresun’umuzun estetiğini bozacak, çirkin ve kötü görüntü oluşturacak her türlü kuralsız ve kötü yapılaşmaya kesinlikle karşıyım. Giresun Limanı’nda ortaya çıkan çirkin ve kötü görüntüyü de asla tasvip etmiyorum. Konunun yakinen takipçisiyiz. Giresun halkının hassasiyetlerini dikkate almak ve çözüm üretmek bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

“BU LİMAN GİRESUN İÇİN YÜZ KARASIDIR”

Giresun’un en önemli turizmcilerinden biri olan Osman Tuncer, Giresun Limanı’ndaki yapılaşma için, “Bu liman Giresun için yüz karasıdır” dedi. Tuncer, gazetemize özel yaptığı açıklamada, “Ben turizmciyim, dünyanın her tarafına gidiyorum, turlar düzenliyorum ve dünyanın hiçbir yerinde böyle bir liman görmedim. ‘Giresun’u turizm şehri yapacağız’ diyorlar ama şehrin merkezindeki böyle bir limanla biz turizm şehri falan olamayız. Meydanın ortasında çok büyük bir görüntü, gürültü ve hava kirliliği var. Limanda sabaha kadar çalışma yapılıyor, gürültüden uyku uyuyamıyoruz. Giresun eskiden deniz şehriydi, Giresun Limanı yüzünden Giresun denize mahrum hale geldi. Geçenlerde herkesin tanıdığı turizmci bir arkadaşım Giresun’a geldi, meydandaki görüntüyü görünce; ‘Giresun’a bu ihaneti kim yaptı?’ diye sordu. İnanın ben cevap veremedim” ifadelerini kullandı.

“GİRESUN’UMUZU RESMEN BİTİRDİLER”

Yılladır Kumyalı’da esnaflık yapan Şakir Usta, Giresun Limanı’nda yapılan çalışmaları tam bir rezillik olarak yorumladı. Gazetemize konuşan Usta, “Giresun Limanı’nda yapılan çalışmalar ile güzel Giresun’umuzu resmen bitirdiler. Şehrin göbeğindeki Giresun Limanı yüzünden tozdan, dumandan, gürültüden geçilmiyor. Buna insanlar nasıl göz yumuyorlar anlamıyorum. Evimizde, işyerimizde cam açamıyoruz, balkona çıkamıyoruz, evimizin içi resmen mısır kokuyor, her taraf sapsarı toz. Halkın sağlığıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Biz ilk günden bu yana bu ucube yapılaşmaya karşıydık, halende karşıyız. Giresun Limanı’nda gerçekleştirilen çalışmalara kim göz yumuyor, kim destek oluyorsa bunun hesabını Giresun halkına vermelidir. Buna bir an önce birileri ‘dur’ demeli, yoksa sabır taşımız inanın çatlamak üzere” şeklinde konuştu.

Kaynak: Giresun İleri Gazetesi

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ