$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

CİNSEL SALDIRI DAVASINDA YENİ GELİŞME

CİNSEL SALDIRI DAVASINDA YENİ GELİŞME
  • 18.04.2019
  • 427 kez okundu
Reklam

Nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma davası hakkında yeni gelişme yaşandı. Sanıkların beraat kararına bakanlık tarafından istinaf mahkemesine itirazda bulunuldu.

Giresun Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, “Ulusal ve yerel medya organlarında yer alan; 27 yaşındaki engelli H.K. adlı vatandaşımızın, Giresun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde süren “nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” davasında, sanıklara beraat kararı verilmesi ile ilgili bir basın açıklaması yapılmasına gerek duyulmuştur” denildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi; “Engelli H.K. 2016 yılında yaşamış olduğu sağlık sorunları nedeniyle ailesi tarafından doktor kontrolüne götürülmüş ve 5,5 aylık hamile olduğu öğrenilmiştir. Bunun üzerine ailesi kızlarının cinsel istismara uğradığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunmuş ve H. K’den alınan ifade de M.Ç. ve O. Y.’nin istismarına uğradığı belirtilmiştir.

Giresun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan cinsel istismar davası; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından başından bu yana müdahil olarak takip edilmekte olup, 16.04.2019 tarihinde karar celsesi görülmüş, her iki şahıs için de ayrı ayrı beraat kararı verilmiştir.

Duruşmaya; AÇSH İl Müdürlüğünden Av. Fatma Şişman müdahil olarak, Sosyal Çalışmacı İlkay Çoban Ağar’da davayı takip amaçlı katılmıştır. Beraat kararı için Kurumumuz Avukatı tarafından 17.04.2019 tarihinde istinaf başvurusu yapılmış, yargı süreci yakından takip edilmekte olup ailemize psiko-sosyal destek hizmeti verilmektedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ