$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

ÇINAR AĞCI GÖLGESİNDE DERS!

Giresun Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri Türkçe dersini okul dışına taşıdı.

ÇINAR AĞCI GÖLGESİNDE DERS!
  • 09.10.2018
  • 664 kez okundu
Reklam

Kalede yapılan Türkçe dersinde öğrenciler, kitaplarında yer alan “Ben Bir Çınar Ağacıydım” adlı metni çınar ağacının gölgesinde okudular. Kitapta verilen bilgileri, ağaca ait özellikleri dokunarak, gözlemleyerek pekiştirdiler. Metni okuyup metinle ilgili soruları yanıtlayan öğrenciler, elde ettikleri bilgileri doğada araştırıp buldular. Öğrenciler çınar ağacı hakkında bilgi sahibi olduklarını ve derslerinin eğlenceli geçtiğini dile getirdiler.

Türkçe öğretmeni Mete Durmuş, “Çocuklar ellerinden akıllı telefonları ve tabletleri düşürmüyor. Doğanın bizlere sunduğu mucizeler hakkında bilgi sahibi değil. Oysaki tablet tarzı cihazlar çocukların yalnız iki duyusunu, görme ve işitme duyularını harekete geçirir. Peki doğa öyle mi? Beş duyunun çalıştığı en iyi eğitim ortamı doğadır” dedi.

Durmuş, kendisine, çocuklara okul dışında ders işleme olanağı tanıyan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Cemalettin Aydınoğlu’na ve velilere teşekkür etti.

Eğitim uzmanları sınıf dışında, kaynağında aktarılan bilgilerin kalıcı olduğunu, bazı ülkelerde doğa kampları düzenlenerek ders işlendiğini söylüyor. MEB, öğretmenlere “Doğadaki Son Çocuk ” kitabını okumalarını önermişti. Doğasever olan Mete Durmuş daha önceki eğitim öğretim yıllarında benzer projeleri zümreleri ile hayata geçirmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ