$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

CHP’DEN YSK’YE ÇAĞRI

CHP’nin 81 il başkanlığı tarafından eş zamanlı düzenlenen basın açıklamaları kapsamında CHP Giresun İl Örgütünden yapılan yazılı açıklamada, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının bir an önce verilmesi gerektiğini belirtildi.

CHP’DEN YSK’YE ÇAĞRI
  • 11.04.2019
  • 588 kez okundu
Reklam

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) en kısa sürede karar vermesi gerektiğini vurgulanan, “YSK’nin görevi itirazları incelemek ve bir an önce karara bağlamaktır. İstanbul’da bu süreç devam ettirilmek istenmektedir. İstanbullu, iradesini sandığa yansıtmıştır ve Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul’un başkanı olarak seçilmiştir” denildi.

YSK’nin yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorunda olduğunu kaydedilen açıklama şöyle;

“YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerçekleri reddetmek zorundadır. YSK, demokrasi değil, seçimsiz bir Türkiye isteyen iktidar sahiplerine, dur demek zorundadır. YSK, hukukun üstünlüğü mü, yoksa iktidar sahiplerinin üstünlüğü mü, bunu demokrasiden yana kararlarıyla göstermek zorundadır. Özetle, iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak, demokrasiye karşı kurulan kumpası, YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’nin tarihsel sorumluluğudur.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ