$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, GİRESUN’DA KONUŞTU

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, GİRESUN’DA KONUŞTU
  • 23.03.2019
  • 560 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’a gelerek toplantılara katıldı.

İlk olarak Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinin Kongresine katılan Kemal Kılıçdaroğlu, ekonominin gün geçtikçe daha kötüye gittiğine değinerek Türkiye’nin 4 ayaklı bir stratejiyi izlemesi gerektiğini vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Birinci ayak adalet. Güçlü bir hukuk devleti, hukukun üstünlüğü, birinci ayak budur. İkinci ayak üreten Türkiye; Türkiye’nin üretmesi lazım. Üçüncü ayak güçlü bir sosyal devlet. Fakirin yanında olan, alın teri dökenin yanında olan devlet güçlü sosyal devlettir. Tam bağımsızlık ekonomik bağımsızlık ile olur” dedi.

RABİZA NAZ VATAN OLAYINA DEĞİNDİ

Kılıçdaroğlu, Sanayi Sitesi Kongresinden sonra Cumhuriyet Parkında Sivil Toplum Kurumları’nın (STK) temsilcileri, işadamları, partililer ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

Giresun’un seçimden sonra en önemli gündemi olan Rabia Naz Vatan olayı ile sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, “Rabia Naz Vatan hayatını kaybeden 11 yaşında bir kızımız. Babası geçen gün gözaltına alındı. Bir trafik kazası geçirdi. Getirilip kapının önüne konuluyor. Faili yok ortada. Babası, hak arıyor, katilleri bulun diyor. Babasını alıp gözaltına alıyorlar. Bir evlat acısının ne olduğunu acaba bu yetkililer biliyorlar mı? Allah kimseye evlat acısı vermesin. Birilerinin devreye girip delilleri yok etmesi. Aylardır bekleniyor aylardır Adli Tıp Kurumu’ndan rapor bekliyor. Bu rapor niye gelmiyor. Kim devreye giriyor? Hepimiz vicdan sahibi isek bu katillerin bir an önce bulunmasını ve yargının önüne çıkarılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“NE BEKA SORUNU?”

Beka sorununa da değinen Kılıçdaroğlu, “Meydan meydan geziyorlar, oy verin bize beka sorunu var diyorlar. Ne demek beka sorunu? Ne seçimi yapıyoruz biz? Muhtar seçiyoruz, muhtarın beka sorunuyla ne ilgisi var? İl Genel Meclis üyesinin, belediye başkanının ve meclis üyesinin beka ile ne alakası var” ifadelerine yer verdi.

MİLLİYETÇİLERE SESLENDİ

CHP’nin 6 okundan birinin de Milliyetçilik olduğunu burgulayan Kılıçdaroğlu, “Milliyetçilik sıradan olay değildir, milliyetçi olmak için bayrağını, vatanını seveceksin, 82 milyonu kucaklayacaksın, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceksin. Milliyetçi olmak için eğer Süleyman Şah türbesini kendi topraklarından bir hükümet kaçırmışsa ona karşı dik ve onurlu duracaksın. Milliyetçi olmak için aynı zamanda kendi ülkene sahip çıkacaksın, bu ülkenin silah fabrikalarını yabancı bir orduya sattırmayacaksın” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ