$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

CHP İGM ADAYLARI HARIL HARIL

CHP İGM ADAYLARI HARIL HARIL
  • 14.03.2019
  • 501 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Genel Meclis Üyeleri seçim gezilerini Giresun merkezde ve Merkeze bağlı köylerde sürdürüyor. İl Genel Meclisi Üyeleri Adayları Mehmet Yılmaz, Türker Salbacak, Tahsin Dervişoğlu, Gültaze Işık ve Ulaş Yazıcıoğlu şehri karış karış gezerken yeni dönemde en az 20 İGM Üyesi çıkaracaklarını ifade ettiler.

Seçim gezileri kapsamında, Kemaliye, Çandır, Yazlık, Darıköy, Ortaköy, Boztekke, Akköy, Orhaniye, Çiçekli ve Çukur köyde vatandaşlarla bir araya gelen İL Genel Meclisi Üyeleri vatandaşlardan destek isterken, CHP İGM Üyesi ve Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz geride bıraktıkları 5 yılda görevlerini en iyi şekilde yaptıklarını ifade etti.

Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Giresun İl Özel İdaremiz yanlış politikalar ve yönetim yüzünden maalesef büyük bir borç batağına ve sıkıntılı bir sürece girmiştir. Bu durumdan en büyük zararı da halkımız, köylerimiz görmüştür.

5 yıllık görev süremiz içerisinde her toplantıda yanlışları dile getirdik, bir çok konuda uyarılarımızı yaptık, yanlışlardan dönülmesine sebep olduk. Ancak saldalye sayımızın az olması sebebiyle birçok önemli konuya müdahale etme şansı bulamadık.

Teyyaredüzü Mahallesine yeni yapılan hizmet binası yapıldığı günden bu yana kaderine ve çürümeye terk edilmişti. CHP grubu olarak bu binanın değerlendirilmesi adına Giresun Valimize bir teklifte bulunduk. Şehrin muhtelif yerlerinde hizmet veren ve kiracı durumunda olan kurumları bir çatı altında hizmet binasında faaliyet göstermelerini önerdik. Sayın Valimiz teklifimize sıcak baktı ve Dakap, DOKA, TKDK ve TMO bu binaya kiracı olarak gelerek hizmetlerine buradan devam edecekler.

Şuanda Giresun İl Özel İdaresi 7 ayrı noktadan yönetiliyor, vatandaşlar nereye gideceğini dahi bilmiyor. Bu birimlere taşınırken ciddi masraflar edildi. Bu paralar ise köylerimize hizmet için kullanılacak ödeneklerden harcandı. Her zaman olduğu gibi kaybeden hep köylümüz, vatandaşımız oldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ