$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Çevre yolu masaya yatırıldı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu Güney Çevre Yolu projesini masaya yatırdı.

Çevre yolu masaya yatırıldı
  • 07.07.2020
  • 463 kez okundu
Reklam

2012 yılından bu yana yatırım programında bulunan ancak ihalesi bir türlü gerçekleştirilemeyen Giresun Güney Çevre Yolu projesi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Oda meclis Üyesi Mimar Serdar Demirkan gerçekleştirdiği sunumda, toplam 48 km’yi bulması beklenen Giresun Güney Çevre Yolu Projesinin sondaj çalışması aşamasında olduğuna değinerek, “2017 verilerine göre 2,5 Milyar TL’lik proje Ordu ili Gülyalı ilçesinden başlamak kaydıyla Giresun’un Keşap İlçesi Yolağzı bölgesinden sahile kavuşması planlanmaktadır. Projenin son haline göre yatırımın Giresun merkez ile iki bağlantısı bulunmakta ve bu bağlantı sayısı kuzey-güney aksı için yeterli gözükmemektedir” dedi.

TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, sunumun ardından Yüksek İstişare Kurulu ile yaptığı değerlendirmede, “Giresun’un Batlama ve Dereli yol bağlantılarına ilave olarak Boztekke (Hamidiye Grup Yolu) civarından da şehre bir bağlantı sağlanması gerekmektedir. Şehrin gelişip büyümesinde bu planlamanın olması şarttır. Aksi taktirde tünellerle geçişi planlanan Giresun Güney Çevre Yolu, orta ve uzun vadede kentin gelişimine katkı sağlamayacağı ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla şehrin yol ile izolasyonunun önüne geçecek bir bağlantı Giresun’un batı yakasında yer alan Hamidiye Grup Yolu’ndan planlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ