$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Çepniler Espiye’de toplandı

Büyük Oğuz Çepniköy birliği toplantısı Espiye’de yapıldı. Grand Karadere düğün salonunda yapılan çalıştaya Türkiye genelinde yaşayan Çepnililer büyük ilgi gösterdiler.

Çepniler Espiye’de toplandı
  • 25.02.2020
  • 691 kez okundu
Reklam

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı divan kurulu adına divan kurulu Başkanı Profesör Dr Harun Demirkaya, yaptı. Demirkaya, ‘Bu Harekât Çepnilerin kendine dönme özüne dönme eğitim kültür ve Ulus hareketidir. Amacımız, Anadolu toprakları başta olmak üzere bütün dünyaya yayılmış bulunan büyük Çepni ailesinin tanınmasına sağlamaktır. Bu hareketi amacı Önce önce bir Çepni birliği ve Türk birliği sağlayan ebet müddet devletimizin kıyamete kadar yanında olmaktır. Vilayet-i Çepni olarak anılan Giresun’un Espiye ‘de yapıldığını belirterek, büyük Çepni birliğinin oluşturulması hazırlık komitesi ve bir sonra ki toplantının Gaziantep’te yapılması kararlaştırdı.

Çeşitli konuşmaların yapıldığı Çepniköy Çalıştayına Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, CHP İlçe Başkanı Eşref Bodur, MHP İlçe Başkanı Mustafa Akgün, Espiye Genç İş adamları derneği Başkanı Eray Tiryaki, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği İstişare Kurulu Başkanı Hikmet İlhami Temel, İstanbul, Gaziantep, Balıkesir, Trabzon’dan çok sayıda davetliler katıldı.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%