$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

CANİKLİ’DEN RABİA NAZ ÖNERGESİ

CANİKLİ’DEN RABİA NAZ ÖNERGESİ
  • 19.04.2019
  • 651 kez okundu
Reklam

Ak Parti Giresun eski Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’den “Rabiza Naz Vatan” olayı ile ilgili önemli bir adım geldi. Canikli, ölümü adeta sır olan Rabia Naz olayı ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisine araştırma önergesi verdi.

Bir grup İstanbul milletvekilinin imzasını taşıyan önergenin önümüzdeki günlerde komisyonlarda görüşülüp TBMM Genel Kuruluna getirilmesi beklenmekte.

İLK TIĞLI GÜNDEME GETİRDİ

Diğer yandan olayı soru önergesi ile TBMM getiren ilk Giresun Milletvekili Necati Tığlı olmuştu. Tığlı, “11 yaşında öldürülen ama kaza süsü verilmeye çalışılan Rabia’nın katillerini, bu ülkenin Savcıları, mahkemeleri bulmak zorundadır. Oysa aradan geçen 1 yılda savcılık karartılan delilleri görmemiş, olayda adı geçenlerin ifadesini almamış, Adli Tıp Kurumundan alınan raporlara itibar etmemiş, hak arayan acılı babanın, annenin ve toplumsal vicdanın sesine kulak vermemiştir. Bu davada daha önce savcı değişikliği olduğu için tüm savcılara bunu söylüyorum. Bu dosyanın örtbas edilmesini önlemek ve suçluları bulmak bu dosyaya bakan ya da bakmayan tüm savcıların görevidir” demişti.

BAKAN’DA DEVREDE

Tığlı’nın soru önergesinin henüz cevaplanmadığı öğrenilirken, yerel seçimler öncesi Giresun ziyaretleri esnasında Adalet Bakanı Gül’ün de devreye girmesi memnuniyetle karşılandı. Bakan Gül, “Baba Şaban Vatan tarafından öne sürülen tüm soruların şeffaf biçimde yanıtlanması gerekmektedir. Tüm soruların cevabını bulması yegane amacımız” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ