$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

CANİKLİ ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞTU

CANİKLİ ÜNİVERSİTELİLERLE BULUŞTU
  • 22.03.2019
  • 543 kez okundu
Reklam

AK Partinin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Üniversitemiz Yeniler Topluluğu ve TÜGVA Giresun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Kariyer Buluşmaları”nda öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Türkiye’nin ekonomik yapısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ülke ekonomisinin son yıllarda geçirdiği önemli dönüm noktalarına ve bu süreçte yapılan icraatlara değinen Sayın Canikli, Ülke ekonomisinin istikrarlı bir yapıya kavuşabilmesi için ekonomik bağımsızlığın elzem olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin bulunduğu coğrafya ve üstlendiği rol nedeniyle önemli bir noktada bulunduğunu ve bunun sonucu olarak bir çok tehdidin merkezinde olduğunu belirten Canikli, bu gün bir çok ülkenin güncel politikasında Türkiye’nin hedef olarak yer aldığını dile getirdi.

Ülke ekonomisini hedef alan bir çok yurt dışı operasyonun gerçekleştirildiğini, Türk Lirası’nın hedef alındığı borsa manipülasyonlarının yapıldığını ve geçtiğimiz yıl yaşanan krizin de bunlardan sadece biri olduğunu ifade eden Canikli, aldıkları önlemlerle bu krizin daha fazla büyümesini engellediklerini, tekrar yaşanmaması için de çeşitli adımların atıldığını söyledi.

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik özgürlüğünü hedef alan operasyonların terör örgütleri kullanılarak da gerçekleştirilmeye çalışıldığını dile getiren Canikli, 15 Temmuz darbe girişimi dahil bir çok olumsuz durumda ekonomi yönetiminin verdiği doğru kararlar sayesinde Türkiye’de istikrarın devam ettiğinin altını çizdi.

Ekonomik istikrarın devamı için çeşitli stratejilerin belirlendiğini ve bunların adım adım uygulamaya konulacağını belirten Canikli, en fazla ithal edilen ürünlerin ülkemizde ve daha iyi kalitede üretilebilmesi, yerli üretimin teşvikinin yanı sıra yerli ürünlerin tüketiminin sağlanmasının da bu adımlar arasında yer aldığını söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ