$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

CANİKLİ TSO’DA KONUŞTU

CANİKLİ TSO’DA KONUŞTU
  • 22.03.2019
  • 269 kez okundu
Reklam

AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, dün Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen İş Dünyasının Sorunları ve Çözüm Önerileri toplantısına başkanlık etti. Türkiye ekonomisini değerlendiren Canikli, “Cari açığımız, döviz ihtiyacımız hızla düşüyor. Yapılan spekülasyonlar seçimi etkilemeye yönelik kara propaganda. Hiçbir rasyonel, mantıksal, ekonomik bir altyapısı yok. Seçimden sonra döviz piyasasında hareketlenme olacağı yönünde bir şey söz konusu değil” dedi.

Hedeflerinin Türkiye ekonomisinin rekabetçi fiyatlar ve kaliteyle üretme imkanına sahip olduğu ithal ürünlerin yurt içinden temin edilmesi olduğunu vurgulayan Canikli, “Şuan itibariyle yaşadığımız dalgalanmalar imalat sektörümüze herhangi bir zarar vermedi. Elbette ufak tefek şeyler var ama bizim tahmin ettiğimiz kadar zarar vermemiş, çünkü Türkiye’nin hemen hemen tüm üretim bölgelerini dolaştım, ilgili sanayi odalarıyla firmalarla doğrudan görüştük ve bu fotoğrafı çıkardık. Bu güzel bir şey ama ithalattaki ve inşaattaki düşüşün ortaya çıkardığı istihdam kaybı ve üretim kaybını da imalat sektörüne ilave vereceğimiz destekle daha sağlıklı bir şekilde inşallah kapatacağız” dedi.

Canikli, “Giresun Belediyesi’nde kaynakların yerinde kullanılmadığını biliyoruz, görüyoruz. 31 Mart Seçimleri’nden sonra Giresun Belediyesi’nde aynı yönetim biçimi olmasın istiyoruz. Hassas yönetim anlayışı inşallah yeni dönemde ortaya çıkar diye düşünüyorum. Bu konuda Giresun’da bir kararlılık gördüm. Bu zamana kadar bize destek vermeyenlerde de bunu gördüm. Bunlar çok olumlu gelişmeler. Bizim siyasi ayrım yapmamız mümkün değil. İnşallah 31 Mart Seçimleri memleketimiz için hayırlı olur” dedi.

Canikli, “AK Parti iktidarında Giresun’un hiçbir talebi geri çevrilmedi. Giresun ne istediyse yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Güney Çevre Yolu’nun zemin etüt çalışmaları bitti, ihale aşamasına geldi. Giresun kenevir ekilen iller arasına alınacak. Gerekli görüşmeleri yaptık. Endişelenmeyin Giresun’da da kenevir ekimi yapılacak. Organize Sanayi Bölgelerinde yer alan fabrikaların çatılarına finansman desteği sağlayarak ‘Güneş Enerjisi Projesi’ başlatacağız. Fabrikaların enerji maliyetlerini indirecek bu uygulamadan Giresun’da faydalanacak. Bunun yanı sıra Giresun’a çok yakında 3’ncü Organize Sanayi Bölgesi planlamasını yapabiliriz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ