$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Can’dan Şadi için taziye

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, kemençe sanatçısı Katip Şadi’nin vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı.

Can’dan Şadi için taziye
  • 13.09.2020
  • 291 kez okundu
Reklam

Rektör Can’ın mesajı şöyle: “İlimizin ve yöremizin önemli bir değeri, halk müziğimizin kıymetli temsilcisi Katip Şadi’nin vefatından derin bir üzüntü duydum. En başta ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm hemşehrilerime başsağlığı diliyorum.

Katip Şadi, temsil ettiği kültür mirasını son nefesine kadar onurla taşımıştır. Bölgemizin gururu olmuştur. O’nun vefatı tanıyan ve bilen herkesi derinden üzmüştür. Rabbimden rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

2015 yılında Giresun Üniversitesi Senatosu kendisini “fahri doktora” ünvanı ile taltif etmiş, akademik cübbe giydirmiştir. Katip Şadi bu vesileyle Üniversitemizin de önemli bir değeridir, mensubudur.

Sanatçımızın geride bıraktığı 600’e yakın beste, gençlerimiz ve sanatçılarımız tarafından inanıyorum ki, uzun yıllar hafızadan silinmeyecek şekilde yaşatılacak, seslendirilecektir.

Amansız hastalığın pençesinden kurtulamayarak vefat eden üstad Katip Şadi’yi bir kere daha rahmetle anıyorum. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%