$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

Kardeş Okul Projesi” ile Gençliğe Değer Projesi” Kapsamında Çanakkale Şehitleri dualarla anıldı.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI
  • 29.03.2019
  • 633 kez okundu
Reklam

Espiye ilçe müftülüğümüzün “Kardeş Okul Projesi” ile Gençliğe Değer Projesi” kapsamında ÇPAL ve Anadolu Lise öğrencileriyle Esentepe Mahalle Camiinde Çanakkale Şehitlerini anma ve anlama, gençlik şühedanın izinde programı yapıldı.

Programda ilçe Vaizi Gençlik Koordinatörü Mehmet Emre vatan sevgisi, şehitlik ve gaziliğin önemi ile ilgili sohbet etti.

Esentepe Cami İmam Hatibi Ayhan Yıldız’ın çalıştırdığı öğrencilerden oluşan ilahi korusu ilahiler okudu. Okunan yasini şerifin ardından öğrencilerin okuduğu hatimlerin duasını ilçe Müftüsü Yavuz Koçak yaptı.

Müftü Koçak, camilerimize yakın olan okullarımızı kardeş okul ilan ettiklerini, bu proje ile görevlendirdiğimizi cami görevlilerimizin öğrencilerle sürekli iletişim halinde olduklarını, camide kılınan namazlardan sonra öğrencilerine sohbet edildiğini, dini bilgiler verildiğini, ilahi ekibi oluşturulduğunu söyledi.

Müftü Yavuz Koçak, en büyük sermayemizin gençlik olduğunu ilçemizdeki tüm okullarımıza müftülük görevlilerimizden gençlik temsilcisi görevlendirdiklerini, 13 okulumuzda konferanslar verdiklerini bunu sürekli değerler eğitimi olarak öğrencilerimize, gençlerimize vereceklerini, böylece vatanına dinine mukaddesatına bağlı saygılı milletine hizmet eden, kötü, zararlı alışkanlıklardan kurtarılmasını, Asımın Nesili gibi bir nesil yetiştireceklerini söyledi.

Kardeş Okul Projesi” ile Gençliğe Değer Projesi” kapsamındaki bu işbirliğinden dolayı okul idarecilerine, cami görevlilerine, öğrencilere teşekkür eden Müftü Koçak, öğrencilerimizle birçok dini sosyal ve kültürel etkinliklerde beraber olacaklarını bildirdi.

İlçe Müftülüğü tarafından programdan sonra “Çanakkale Şehitlerine”  adlı şiiri ezbere okuma yarışmasına katılan 15 öğrenciye, idareciye, Esentepe Caminde ilahi grubuna katılan 10 öğrenciye ve idarecilerine yemek ikram edildi.

ÇPA Lisesi Müdürü Deniz Aldemir, “Espiye ilçe müftülüğümüzün “Kardeş Okul Projesi” ile Gençliğe Değer Projesi” kapsamında okulumuzu kardeş okul ilan etmesi ve öğrencilerimize yemek ikram etmesinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER&FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ