$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

ÇANAKKALE DESTANI 104 YAŞINDA

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümünde aziz şehitlerimizi törenle andık.

ÇANAKKALE DESTANI 104 YAŞINDA
  • 18.03.2019
  • 571 kez okundu
Reklam

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü için ilimizde düzenlenen ilk tören Giresun Kalesi’nde Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Kale’deki tören saat 10.00’da, Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Vekili Ahmet Yusuf Ağaoğlu, Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi’nin Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.

Tören; Askeri Manganın Saygı Atışından sonra  sona erdi.

VAHİT SÜTLAŞ’TA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ANMA TÖRENİ YAPILDI

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı çerçevesinde bugün Vahit Sütlaş Sahnesinde bir tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Çanakkale Savaşları konulu sunumunun ardından Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale Oratoryosu ile devam etti.

Programın sonunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla ilimiz merkezde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye girenlere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları ile İlimiz Milletvekili Necati Tığlı, Jandarma Bölge Komutan Vekili Jan. Albay Fuat Alanur ve Cumhuriyet Başsavcısı  Abdurrahim Alan tarafından verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ