$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Can dostlar unutulmuyor

Giresun Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama ve su kaplarını kontrol ederek boş olanları dolduruyor.

Can dostlar unutulmuyor
  • 15.10.2020
  • 174 kez okundu
Reklam

Kedi ve köpeklerin kolayca ulaşabilecekleri şekilde dizayn edilen ve hayvanların yoğun olarak yaşadığı bölgelere monte edilen besleme odakları, Belediye ekipleri tarafından taze mama ve su ile doldurularak takviyeleri de yapılıyor.

Belediye tarafından 200’den fazla kedi ve köpek evi, 200’e yakın mama kapları sokaklara yerleştirilirken, son bir yılda 50 ton mama kullanıldı. Hayvan barınağına ise hayvanların sağlık kontrolleri ve bakımları için ameliyathane röntgen, biyokimya ve hemogram cihazları alınırken, barınakta 80 metrekare kedi evi ve 7 bölmeli hasta köpekler için hasta yatar yerleri de yer alıyor.

Belediye yetkilileri yaptığı açıklamada: “Can dostlarımızı da unutmuyoruz. Sizler sağlığınız için evdeyken onlar bize emanet. Her canlı bizim için kıymetli. Şehrimizin farklı noktalarına sevimli can dostlarımız için mama ve su kaplarını içeren beslenme odakları yerleştirmiştik. Besleme odaklarını kontrol ederek mama ve suyla dolduruyoruz. Hayatımızı paylaştığımız doğadaki tüm canlıları sevgi ve şefkat anlayışıyla koruyup kollamaya devam edeceğiz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%