$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Can: Acımız, üzüntümüz büyüktür

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, yaşanan sel felaketi nedeniyle mesaj yayınladı

Can: Acımız, üzüntümüz büyüktür
  • 24.08.2020
  • 223 kez okundu
Reklam

Rektör Can mesajında şunlara cevap verdi; “22 Ağustos Cumartesi günü yağan yoğun yağmur sebebiyle, başta Dereli, Doğankent ve Yağlıdere olmak üzere, ilimizin Görele, Tirebolu ve Espiye ilçelerinde ve köylerimizde büyük bir sel felaketi yaşanmıştır. Sel ve taşkınların tetiklediği heyelan nedeniyle de, afetin boyutları ürkütücü bir seviyeye ulaşmış ve maalesef can kayıplarımız olmuştur.  Can kayıpları arasında, bölgede arama-kurtarma çalışmalarına katılan Mehmetçiklerimizin de bulunması yaramızı daha da derinleştirmiştir.

Siz kıymetli hemşehrilerime ve ilimize büyük geçmiş olsun… Yüreğimiz mağdur olan vatandaşlarımızın yüreği ile birlikte sızlıyor… Acımız, üzüntümüz büyüktür. Hayatını kaybeden askerlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Yaşanan bu büyük afette, halen “kayıp” olarak aranan Mehmetçiklerimizin ve vatandaşlarımızın sağ salim bulunmalarını yürekten temenni ediyorum.

Tüm hemşehrilerime bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Rabbim, tekrarından ve daha beterinden korusun inşallah…

Devletimiz maddi kayıpları telafi edecek, vatandaşlarımızı bu zor günlerinde yalnız bırakmayacaktır. Her zorlukta olduğu gibi, bu felaketin yaralarını da el ele vererek, gönül birliği içinde saracağımıza yürekten inanıyorum.

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara da tekrar acil şifalar temenni ediyorum.

Giresun Üniversitesi olarak, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu, üzüntülerini paylaştığımızı, imkanlarımız nispetinde yardıma koşacağımızı ifade ediyor, tüm kamuoyuna saygılar sunuyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ