$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Can: 30 Ağustos’un mutluluğunu yaşıyoruz

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, “Milletimizin tarihini sayısız zaferlerle taçlandıran Şanlı Ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı 30 Ağustos Zaferinin 98. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Can: 30 Ağustos’un mutluluğunu yaşıyoruz
  • 29.08.2020
  • 157 kez okundu
Reklam

Yazılı bir açıklamada bulunan Can, “30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Ulusunun, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Vatanımızı ve Milletimizi yok etmeye kalkanlara karşı, birlik ve beraberlik ruhu içinde, Başkomutan Mustafa Kemal komutasında, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tam bir zaferle sonuçlanan meydan muharebesi ile vatan toprakları büyük bir işgalden kurtarılmış; aziz Milletimiz istiklal ve hürriyet özlemine kavuşmuştur” ifadelerine yer verdi.

Can açıklamasını şöyle sürdürdü; “Milletimiz bu zaferle birlikte, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Sivil-asker ayrımı gözetmeden, tüm gücüyle, dünyada örneğine pek az rastlanın şanlı bir direniş göstermiştir.

Türk milletinin bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve zinde bir güç olduğunu da ortaya koymuştur.

Bu vesileyle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanı için canını feda eden tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutluyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%