$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Camilerimize yeniden kavuştuk

Espiye ilçesinde normalleşme süreci kapsamında ilk kez Cuma namazı cami avlularında ve Pazaryerinde kılındı.

Camilerimize yeniden kavuştuk
  • 01.06.2020
  • 438 kez okundu
Reklam

Korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılmaya ara verilmişti. Normalleşme planları kapsamında ilk kez cemaatle birlikte cami bahçelerinde ve Pazaryerinde Cuma namazı eda edildi.

Espiye Merkez Cami, Ulu Cami, Esentepe Mah.Cami, Adabük Fatih Cami, Pazaryerinde, ilçeye bağlı Mahalle ve köyler ile Karaovacık yayalaşın da belirlenen yerlerde sosyal mesafe kuralına uygun olarak 1.5 metre aralıklarla cemaatin saf düzeni sağlanarak Cuma namazı kılındı. Pazaryerinde İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın kıldırdığı cama namazının ardından topluca dua edildi.

Cami bahçelerinin hazırlanmasında emeği geçen yetkililere ve din görevlilerine teşekkür eden Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Şükürler olsun camilerimize yeniden kavuştuk. Şükürler olsun birlikte rükû, birlikte secde, birlikte dua ederek kulluğumuzu Rabbimize arz ettik. İki buçuk aydır mihraplarımız minberlerimiz bizden, biz de onlardan ayrı kaldık, bizleri bugüne yeniden kavuşturan rabbimize hamd olsun” dedi.

Aylar sonra cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu virüs salgınının kısa sürede bitmesi temennisinde bulundular.

Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi tarafından Cuma Namazı öncesi Kurban kesilerek, eti yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtıldı.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ