$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

CAMİLERDE ÇOCUK SESLERİ

İl Müftüsü Muhittin Oral, Sevgili Peygamberimiz döneminde camilerin çocuk sesleriyle yankılandığını belirterek bugünde aynı duyguyla çocukların camiyi doldurduklarını ifade etti.

CAMİLERDE ÇOCUK SESLERİ
  • 11.02.2019
  • 272 kez okundu
Reklam

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, çocuklara namaz ve cami sevgisinin aşılanması için gerçekleştirilen organizasyonların önemine değindi. Bulancak Orta Camiinde gerçekleştirilen ‘Haydi Çocuklar Camiye Projesi’nin ödül törenine katılan İl Müftüsü Muhittin Oral, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün Orta Camii Sevgili Peygamberimizin mescidi gibi olmuş. Mescidi Nebevi de çocuk sesleriyle cıvıl cıvıldı. İnşallah bu değerleri il geneline de Anadolumuzun karış karış her noktasına taşıyacağız. Allah bu hizmetlerimizin devamını getirmeyi nasip eylesin.” dedi.

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ

Yarışmaya katılan çocuklar 10 gün boyunca camilere gelerek 55 vakit namaz kıldılar ve puan toplayarak ödül almaya hak kazandılar. Bulancak’ta gerçekleştirilen programda sömestr boyunca 5 vakit namaza devam eden 420 çocuğa başarı sıralamasına göre vitesli bisiklet, kameralı drone, tablet, akıllı saat, kumandalı araç, eşofman takımı ve oyun seti hediye edildi.

Server Gençlik tarafından düzenlenen, İl ve İlçe Müftülükleri, Milli Eğitim Müdürlükleri, kurum ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle gerçekleştirilen organizasyona katılan çocukların camide cemaatle namazı kılmayı sevmesi bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmeleri hedeflendi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ