$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Çakırmelikoğlu; Ticaretin olmazsa olmazları

KOBİ’lere yönelik “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” verildi

Çakırmelikoğlu; Ticaretin olmazsa olmazları
  • 07.12.2019
  • 707 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın talebi doğrultusunda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında KOBİ’lere Yönelik Alternatif Fon Kaynakları ve Finansal Okuryazarlık Projesi eğitimi verildi.

GTSO’da gerçekleştirilen eğitimde, DOKA Uzmanı Burhan Yazıcı, DOKA 2019 yılı teknik destek başlıkları ve ajansın faaliyetleri hakkında kısa bilgiler verdi. KTÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Eğitmeni Doç. Dr. Ahmet Kurtaran, finansal okuryazarlık konulu sunum gerçekleştirdi. Eğitmen Doç. Dr. Kurtalan da, finansal okuryazarlık başlığı altında firmaların mevcut pazarda varlıklarını sürdürmeleri, sermaye kullanımı, tasarruf yöntemleri, finansal kaynaklara erişim ve fon yönetimi, yeni yatırım alanlarına yönelme ve büyüme, emeklilik, sigorta ve benzeri konularda bilgilendirmede bulundu.

“EĞİTİMLERE ÖZEN GÖSTERİLMELİ”

GTSO üyeleri ve çalışanlarının katıldığı eğitim programının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, GTSO Genç Girişimciler Kurulu tarafından talep edilen finansal okuryazarlık programın günümüz ticari yapısının olmazsa olmazları arasında yer aldığına dikkat çekti. Finansal tabloları takip etmenin ticari anlamda önemine değinen Çakırmelikoğlu, “İş dünyasının sektöründe büyüyebilmesi ve değişen piyasa şartlarını yakından takip edebilmesi adına bu tür eğitimlere mutlak özen gösterilmesi gerekmektedir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ