$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

ÇAĞDAŞ BATI MI?

Alpcan SAKAL
Alpcan SAKAL
  • 05.06.2019
  • 581 kez okundu

Çağdaşlaşmak neydi sahiden? Batının iyi yönlerini alıp kültürümüze uyarlamak ve gelişmek miydi yoksa batıyı taklit etmek miydi ? Ya da tüm dünya sadece batılı ülkelerden ibaretmiş gibi yaşamak mıydı ? Batılı ülkeler olmadan onları taklit etmeden çağdaş olamıyoruz galiba (!) Aslında etrafımıza biraz baksak kıyıda köşede adını bile bilmediğimiz, unutulmaya yüz tutmuş ancak tanıdığımızda onların bizim Türk kültürüne ne kadar yakın ülkelerin var olduğunu anlamamız hiçte zor olmaz. Ancak her şey “BATI” olmuş… Evet, şu bir gerçek ki onlar gelişmişler ve onlar ekonomisiyle, siyasetiyle, sosyal yaşantısıyla üst düzey ülkeler ama bu durum bizleri batıya karşı muhtaç etmemeli ve ayrıca unutulmamalı ki;

“AKIL OLMADAN ÇAĞDAŞLAŞMAK OLMAZ..! “

Batılılar, bu ülkeyi sömürmek için fırsat kolluyor ve en ufak bir olumsuzluğumuzu, dünya ayağa kalksın diye büyütüp Türkiye aleyhine yayımlıyor. Daha vahim olanı da artık terör faaliyetlerini algı operasyonu yaparak Müslümanlar yaptı, diye bağırıyorlar.
Hani Müslüman Müslümanın kardeşiydi ? Görülen o ki batılı ülkeler bunu “Müslüman olmayan kardeşimizdir.” sözüne çevirmişler …! Çünkü İslamiyetin yayılmaya başladığı günden beri süre gelen bir düşmanlık var; Müslümanlara karşı… Hal böyle olunca da başta batılı ülkelerde “İSLAMOFOBİ” baş göstermeye başladı. Bu tamamen algı operasyonu olup; Müslüman kişilerin ve Müslüman ülkelerin itibarsızlaştırılmasından öte bir şey değil… Ama her şeye rağmen bir Müslüman ülke olarak bir türlü aklımızı kullanamıyoruz ve doğal olarak çağdaşlaşmak uğruna, kültürümüzden, yaşantımızdan vs. hep bir yerlerden taviz veriyoruz.

Şimdi soruyorum size :
-Din ayrımı yapan;
-Ötekileştirip,hor gören;
-Kendi çıkarı için her şeyi yapıp geriye kalanı hiçe sayan;
-Vicdanlı gibi görünüp vicdansız olan;
-Her şeyden önemlisi ikili oynayan;

Bu mu çağdaşlaşmış “batı”? Öyleyse çağdaşlaşmaya gerek yok biz Türk milleti olarak zaten çağdaşız.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ