$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Cadde ve meydanlarda tedbir!

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında alınan kararlara uymayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak. İzolasyon çağrılarına uymayanlara, bir ortaöğretim pansiyonunda zorunlu izolasyon uygulanacak.

Cadde ve meydanlarda tedbir!
  • 08.04.2020
  • 496 kez okundu
Reklam

Giresun’da koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Gazi Caddesi ve Alparslan Caddesi’nin girişi ve çıkış noktalarına polis bariyeri yerleştirildi. Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan İl Pandemi Kurulu Toplantısında alınan karar doğrultusunda, Giresun’un en işlek caddesi olan Gazi Caddesi, Alparslan Caddesi ve Atatürk Meydanı’nda sosyal izalasyon sağlanacak. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Gazi Caddesi ve Alparslan Caddesi’nin girişi ve çıkış noktalarına yerleştirilen bariyerlerde bir polis ve bir bekçi görev alacak. Görevli polis ve bekçiler giriş ve çıkışlarda sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ile 20 yaş altı kontrollü yapacak ve vatandaşları sosyal mesafe hakkında uyaracak. Alınan karar ve tedbirlere uymayan vatandaşlara kabahatler kanuna göre cezai işlem uygulanacak.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Pandemi Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, koronavirüsle mücadelede alınan kararların sosyal izolasyonun sağlanmasına yönelik olduğunu söyledi.  Zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmamasını ve bu konudaki bütün kurallara riayet edilmesini isteyen Sarıfakıoğulları, kurallara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince 3 bin 150 lira ceza uygulandığını dile getirdi.

Giresun’da iş yerlerinin kurallara uyduğunu ifade eden Sarıfakıoğulları, Vefa Sosyal Destek Grubu üzerinden yardımların ise sürdürüldüğünü bildirdi.

Dezenfeksiyon, hijyen ve sosyal mesafenin salgının yayılmasını önlemede en etkin mücadele yöntemi olduğuna işaret eden Sarıfakıoğulları, şöyle konuştu:

“Gazi ve Alparslan caddelerinin bariyerlenmesi konusunu kurul olarak değerlendireceğiz. Bu noktada kurulumuz da uygun gördüğü takdirde giriş ve çıkışı kontrollü hale getireceğiz. Yine uygun bir ortaöğretim pansiyonumuzu izolasyona uymayanların, uymamakta ısrar edenlerin depolanacağı alan haline getireceğiz. Zorunlu izolasyonu orada sağlayacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%