$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

CADDE ESNAFINDAN DESTEK İSTEDİ

CADDE ESNAFINDAN DESTEK İSTEDİ
  • 08.02.2019
  • 326 kez okundu
Reklam

MHP Giresun Belediye Başkanı Dr. Hasan Yılmaz ve beraberindeki partililer Gazi Caddesi’ne çıkartma yaparak cadde esnafını ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.

Seçim gezilerini yoğun bir tempoda sürdüren Yılmaz ve ekibi Gazi Caddesi esnafları ve vatandaşlarca yakın ilgi ile karşılandı.

Tek tek dükkanlara girip esnafın taleplerini dinleyen yılmaz çözüm sözü verdi.

Vatandaşların özellikle hafta sonu Ordu’ya gezmeye giderek alışveriş yaptığını ve bundan dolayı esnafın ekonomik anlamda ciddi boyutlarda durgunluk yaşandığından yakınan esnaflar, Ordu’nun son dönemlerde yakaladığı büyüme trendi ile özellikle belediyecilik anlamında yaptığı hizmetler ve çalışmalar neticesinde bölgede cazibe merkezi haline geldiğini, Giresun’da yapılması gereken harcamanın ciddi oranda Ordu’ya kaydığını belirtirken, Giresun’un acilen mevcut durumu tersine çevirmesi gerektiğini aktardılar.

Esnafın sorunlarına çözüm sözü veren Yılmaz; “Ordu 90’lı yılların sonlarında, 2000’li yılların başlarında Giresun’un Şu an ki durumundaydılar. Arkadaşlarımız bizi arar yeme içme mekanlarından randevu almamızı isterlerdi. Gezilecek yerlere iştirak etmemizi rica eder alışveriş için mekân tavsiye etmemizi isterlerdi. Şimdi gerektiğinde biz arıyor daha önce onların rica ettiği konularda biz ricacı oluyoruz. Her açıdan komşularından geride kalmış, önünde aşılabilecek ama kimsenin adım atmayıp bekletilen sorunlar ile boğuşan, kabuğunu kırmak için boğuşan bir şehir var. Bizde bu sorunları bertaraf ederek, komşularından bir basamak üst hedeflere odaklanmış ve koşar adımlarla ilerleyen bir Giresun olsun istiyoruz. Sosyal yaşam alanları, belediyecilik noktasında yaratıcı ve modern hizmetleri ile cazibe merkezi olacak, gerektiğinde artan nüfusun trafik ve yaya yoğunluğunu kaldırabilecek bir Giresun olsun istiyoruz. Bu noktada sizleri temin ederim ki biz 2 yıldır projelerimizi hazırladık, ar-ge çalışmalarını yaptık, maliyet hesaplamalarını yaptık. Halkımızın imkân sunması halinde biz bu şehirde somut adımlar ile değişim fırtınası çıkarmaya hazırız. Bakın rüzgârı demiyorum çünkü yetmiyor. Fırtına, gerekirse kasırga çıkarmamız gerekli ki büyük, modern ve örnek alınan bir Giresun hedefine en hızlı, en sağlam adımlarla koşalım, hedefimizi yakalayalım.” İfadesini kullandı.

Cadde esnafının yoğun ilgisine kayıtsız kalmayan yılmaz bol bol fotoğraf çektirdi, sohbet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ