$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

BULANCAK’TA KÖYLERE NÜFUS TAŞIMA REZALETİ

BULANCAK’TA KÖYLERE NÜFUS TAŞIMA REZALETİ
  • 01.01.2019
  • 958 kez okundu
Reklam

31 Mart mahalli idareler seçimi nedeniyle son bir aydır tek kelime ile köylere nüfus taşıma rezaleti yaşanıyor. Bulancak Nüfusu Müdürlüğünde her gün hınca hınç dolarak Bulancak’ta ikamet eden vatandaşların sırf muhtarlık seçimleri için ikametgâhlarını köye aldırma izdihamı yaşanıyor. Köylerde muhtarlık için yarışan muhtar adaylarının akın akın vatandaşların ikametgahlarını köylere  çıkarma telaşı akıllara durgunluk veriyor.

5-6 BİN KİŞİ İKAMETGAHLARINI KÖYLERE ALDIRDI
Yetkililerden alınan bilgilere göre özellikle son 1 ayda 5-6 bin kişinin Bulancak’ta olan ikametgahlarını köylere aldırdığı öğrenildi. Yerel seçimlerde muhtar olabilmek için vatandaşları köylere yönlendirilirken, Bulancak İlçe nüfusunun ortalama 5-6 bin düşüş yaşayacağı öngörülüyor.

İKAMETGAHINI KÖYLERE ALDIRANLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI OYU KULLANAMAYACAK

Muhtarlık adayları için adeta izdiham yaratarak köylere ikametgahını alanlar sadece muhtarlık ve il genel meclis seçimleri için oy kullanabilirken, Bulancak Belediye Başkanlığı için oy kullanamayacak. Bulancak’ta yaşayan, çöp, su, yol, park, cenaze ve sosyal hizmetlerden yararlanan vatandaşlar, ikametgahlarını köylere aldırarak ilçeye kişi başına gelen ödeneğinde azalmasına neden olacaklar.

17 OCAK’A KADAR BULANCAK’A DÖNEBİLECEKLER

Yanlış beyanda bulunan ve farklı yerde kendisini ikamet gösterenlere cezai müeyyide uygulanacak olmasının yanında, bilinçsiz şekilde köye ikametgahlarını aldıranlar tekrar başvurmaları halinde 17 Ocak’a kadar Bulancak’a dönüş yapabilecek. Aksi takdirde tespit edilmesi halinde 1188 lira ceza uygulanabilecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ