$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

BULANCAK’TA GENÇLER CAMİLERE SIĞMIYOR

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ortaklığında başlatılan “Camiye Gidiyorum, Kur’anı Anlıyorum, Değerlerimi Öğreniyorum Projesi” ilçede belirlenen 9 camide devam ediyor.

BULANCAK’TA GENÇLER CAMİLERE SIĞMIYOR
  • 16.04.2019
  • 512 kez okundu
Reklam

“Camiye Gidiyorum, Kur’anı Anlıyorum Değerlerimi Öğreniyorum” Projesine 14-20 yaş aralığında 500 genç kayıt yaptırdı.  Cami cemaatinin de ilgisinin yoğun olduğu proje ilk günlerde Bulancak halkının gündemine oturdu. “Camiye Gidiyorum, Kur’anı Anlıyorum Değerlerimi Öğreniyorum” Projesinin iki önemli hedefi bulunmakta. Birincisi gençlerin camii ile buluşturulması, ikincisi ise gençlerin Kur’an ile buluşturulması.

9 hafta şeklinde sürecek olan Camii seminerleri haftada iki gün yapılmakta. Pazartesi ve Perşembe akşamları akşam namazından sonra gerçekleşmekte. Toplam 43 surenin Türkçe Meali Projeksiyonlarla yansıtılmakta ve İlçenin okullarında ve camilerinde görevli toplam 52 din gönüllüleri tarafından açıklanmakta. Katılan her öğrenciye Bulancak Müftülüğü tarafından kuranı Kerim meali ücretsiz verildi. Proje sonunda Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitime devam eden öğrenciler arasında sınav yapılacak, dereceye giren toplam 50 öğrenciye toplam 20 bin TL ödül verilecek.

Proje yürütülücülüğünü İlçe Müftülüğü adına Gençlik Rehberi Yusuf Bekteş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü İsmail Sarıgül yapmakta. Proje kapsamında il müftüsü Muhittin Oral da değişik camilerde gençlerde derslerde bir araya geliyor.

Proje Yürütücüsü ismail Sarıgül; “Gençlerimizle kucaklaşmak istiyoruz onlara Kuran-ı anlatmak istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi önemsiyoruz. Saf ve temiz bir dünya bırakmak için bunları yapmaya mecburuz. Başta projeyi önemseyen gençlerimize, katkı yapan bütün arkadaşlarıma, hocalarıma şükranlarımı ifade ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ