$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Bulancakspor aleyhinde skandal karar!

Bulancakspor’un Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile oynadığı erteleme maçında rakip takımın müsabaka listesine usulsüz oyuncu yazmasına TFF “yanlışlıkla yazılmış” diyerek sadece ihtar cezası verdi!

Bulancakspor aleyhinde skandal karar!
  • 28.02.2020
  • 4.918 kez okundu
Reklam

Bölgesel Amatör Lig’de genç bir kadro ile ligde tutunmaya çalışan 1926 Bulancakspor, kar yağışı nedeniyle 9 Şubat’ta oynanması gereken Sivas Cumhuriyet Üniversitesi maçını 19 Şubat Çarşamba günü oynadı. Maça hakem rezaleti damga vurdu. Kırmızı Beyazlılar tüm çabasına rağmen maçtan 1-0 mağlup ayrıldı.

1926 Bulancakspor kulüp yetkilileri, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi esame listesini incelediğinde, ertelenen maç sonrasında lisansı çıkan iki oyuncunun kadroda olduğunu tespit etti. Gerek yerel spor kaynakları, gerekse Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapılan araştırmalarda bu ihlalin kural hatası olduğu ve Sivas ekibinin hükmen yenik sayılması gerektiği vurgulandı.

Bunun üzerine TFF’ye başvuran Bulancakspor’a gelen cevap ise adeta skandal niteliğindeydi! Emsal kural hatalarında çıkan kararlar hükmen mağlup olmasına rağmen, TFF’den komik bir karar çıktı. Özetle verilen cevapta esame listesine yanlışlıkla yazılma nedeniyle Sivas ekibindeki futbolculara ve teknik kadroya sadece ihtar cezası verilirken, futbolcuların oynamaması nedeniyle başka bir cezaya gerek görülmedi. Bu cevap Bulancakspor cephesinde tam bir şoka yol açtı.

“UYULMAYACAKSA KURALLAR NEDEN KONULUYOR”

Bulancakspor Genel Kaptanı ve Futbol Şube Sorumlusu Gürdal Bodur, gelen cevapla kendileriyle adeta dalga geçildiğini vurguladı.

Bodur, yaptığı açıklamada; “Kural çok açık… Bu kuralları koyan TFF’nin kendisi. Erteleme maçında yer almayan ve sonradan transfer edilen futbolcular müsabakada yer alamaz ibaresi çok net. Oynar oynamaz, oynamazsa bir şey olmaz diye bir ibare yok. Madem öyle herkes kadroyu kafasına göre yapsın. Yabancı yazsın, lisansı olmayanı koysun, lisansı sonra çıkanı koysun şikayet olursa da “yanlışlık oldu” diye de sadece ihtar alsın. Bu bizim sahipsizliğimizin adıdır. Bu sürece sadece Sivas ekibinin değil alt sıralarda mücadele ettiğimiz Ünye’nin de dahil olduğu iddiaları var. Zaten erteleme maçında iki takım yöneticilerinin muhabbetleri gözümüzden kaçmadı. Bu çirkin bir mücadeledir. Biz genç bir ekiple kısıtlı imkanlarla lige tutunmaya çalışırken hem bizi maçta hakem katlediyor, hem de diğer rakiplerimiz ile sahada mücadele ettiğimiz rakip el ele maç izliyor. Ardından yapılan bir usulsüzlük sonucu da TFF’den alay eder gibi cevaplar geliyor. Bu konuda emsal kararlar mevcut. Erteleme maçında sonradan lisansı çıkan oyuncuyu esame listesine yazan kulüpler hükmen yenik sayılırken bizimle alay eder gibi sadece ihtar verilmesi akıl alır şey değildir. Hukuk çerçevesinde hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Bulancakspor üzerinde oynanan tüm oyunlara, teşviklere ve hilelere rağmen onurlu duruşumuz ve mücadelemiz devam edecektir. Giresun spor kamuoyundan, milletvekillerimizden bu rezalete bir “dur” demelerini istiyoruz. Bulancakspor’u sahipsiz görerek alay eder gibi kural hatasını “yanlışlık yapılmış” diye ihtar cezası ile geçiştirenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%