$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Bulancak yağmura teslim olmadı!

Bulancak yağmura teslim olmadı!
  • 06.08.2019
  • 495 kez okundu
Reklam

Pazar günü yapılan meteorolojik uyarılar sonrası, güneşli ve güzel bir havanın ardından saat 16.00 sıralarında başlayan şiddetli sağanak yağmur, Bulancak’ta da kısa süreli olumsuzluklara neden oldu. İlk 10 dakika da metrekareye 30 kilogram yağış düşen Bulancak’ta, yağışlar gece boyunca devam etti.

SAATLERCE SÜREN YAĞMURA RAĞMEN İLÇEMİZDE ÖNEMLİ BİR SORUN YAŞANMADI!

Yağmurun başlamasıyla birlikte alarm durumuna geçen Bulancak Belediyesi, yaşanacak olumsuzluklara karşı saha ekipleriyle gece boyunca hazır bekledi. Şiddetli yağışa rağmen önemli bir olumsuzluk yaşanmayan Bulancak’ta belediye saha ekipleri de sürekli olarak tıkanan mazgalları kontrol altında tutarak biriken suların tahliyesini sağladılar. Yağmurun şiddetini yitirmesiyle hemen çekilen yağmur suları sonrası Bulancak’ta hayat normale döndü.

ALT YAPI GÖREVİNİ YAPTI!

Bulancak genelinde önemli ölçüde yeni yağmursuyu altyapısı tesis ettiklerini belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Artık Bulancak’ta en şiddetli yağmurlarda bile büyük bir sorun yaşamıyoruz. Dün akşam saatlerinde başlayan ve metrekareye 30 kilogram gibi afet boyutunda bir yağış aldık. İlk dakikalarda yukarı kesimlerden de gelen yağmur sularıyla kısa süreli bir yoğunluk yaşandı. Buna rağmen kaldırım seviyesini aşamayan sel suları hızla tahliye olarak ciddi bir olumsuzluk yaşanmadı. Eskiden saatlerce oluşan sel birikintilerini hatırlayınca bugün yaşananlar yok hükmündedir. Gece boyunca sahada canla başla çalışan ve bir olumsuzluk yaşanmasın diye mücadele veren tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim. Allah bizleri daha beter afetlerden korusun” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%