$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Bulancak ve Güce’de büyük sevinç

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle “Bulancak Adatepe Yayla Turizm Merkezi” ve “Güce Yayla Turizm Merkezi” olarak tespit ve ilan edilmesi kararlaştırıldı. Karar hem Bulancak’ta hem de Güce’de büyük sevince yol açtı. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ve Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, ilçeleri adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Bulancak ve Güce’de büyük sevinç
  • 08.01.2020
  • 3.125 kez okundu
Reklam

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Giresun’un Bulancak ve Güce ilçelerindeki iki ayrı bölge yayla turizm merkezi olarak ilan edildi. Karar kapsamında sınırları belirlenen iki ayrı bölgenin “Bulancak Adatepe Yayla Turizm Merkezi” ve “Güce Yayla Turizm Merkezi” olarak tespit ve ilan edilmesi kararlaştırıldı. Yayınlanan karar hem Bulancak’ta hem de Güce’de büyük sevince yol açtı.

YAKAR; “BULANCAK’IMIZA HAYIRLI OLSUN”

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İlçemiz sınırları içerisinde bulunan yeşil ile mavinin kucaklaştığı “Adatepe” mevki Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yayla turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. İlçemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BODUROĞLU; “GÜCE’MİZE HAYIRLI OLSUN”

Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, yaptığı açıklamada; “Doğu Karadeniz Bölgemizin en güzel yaylalarından biri olan Ağaçbaşı Yaylası ve çevresine Kültür ve Turizm Bakanlığımızın hazırlamış olduğu ‘Turizm Alanı Projesi’ Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulmuş olup, 7 Ocak 2020 itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla Ağaçbaşı Yaylamız ve çevresinin turizm alanı olarak ilanı onaylanmıştır. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun. Geçen dönem olduğu gibi inşallah bu dönemde ilçemize daha büyük daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ